Torku Jelifest

Kırşehir’de terör örgütü DAEŞ üyesine hapis cezası

  • Giriş Tarihi: 5.11.2015 19:46
  • Güncelleme Tarihi: 19:46
Kırşehir’de terör örgütü DAEŞ üyesine hapis cezası

Kırşehir'de terör örgütü DAEŞ'e üye olmak, örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçlamasıyla yargılanan sanık, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, yaklaşık 5 ay önce DAEŞ üyesi olduğu iddiasıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde tutuklanan S.T. ve A.Ç. ile avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısının iddianameyi okumasının ardından, mahkeme heyeti sanıkların savunmasını aldı.

A.Ç, ifadesinde, DAEŞ üyesi olmadığını öne sürdü. Suriye’de kısa süreli bulunduğunu anlatan A.Ç, sosyal paylaşım sitesinden tanıştığı S.T. ile Reyhanlı’da birlikte yaşamaya başladıklarını ifade etti. Kadın sanık S.T. ise internet üzerinden DAEŞ hakkında araştırmalar yaptığını ve bazı sitelere üyeliklerinin olduğunu söyledi. S.T, A.Ç. ile de üyeliği bulunan internet sitesi üzerinden tanıştığını dile getirdi. A.Ç. ile Ankara’da buluşarak Hatay’a gittiklerini belirten S.T, Suriye’de bulunmadığını ve DAEŞ ile herhangi bağlantısı olmadığını iddia etti.

Mahkeme heyeti, A.Ç’ye terör örgütü üyesi olmak, örgüte yardım ve yataklık yapmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. S.T’ye ise denetimli serbestlik cezası uygulanması kararlaştırıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Türkiye > Kırşehir’de terör örgütü DAEŞ üyesine hapis cezası
HABER YORUMLARI