YAZARLAR

ÜLKEMİ ailemden daha çok severim, ama insanlığı da ülkeme değişmem.”

* * *

İLAHİYATÇI’DAN YENİ İNCİLER…Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’in, dini içerikli bir internet sitesine verdiği cevaplar yeni bir tartışma başlattı.

“Tacizde kadın da erkek kadar suçludur. Dekolte kıyafet tacizi tetikler” sözleriyle tartışma başlatan Prof. Çeker, dini içerikli bir internet sitesine bakın ne cevherler saçmış:

– Zamanımız Müslüman kadını, başını örtüyor, pardösü de giyiyor ama dar giyindiği için vücut çizgileri olduğu gibi ortada olabiliyor. Bu hanımlar “tesettür adına örtünüyorum” demesinler.

Kadın, yabancı erkeklerin alabileceği şekilde koku sürünecek olursa, o kadına cennet kokusu haram olacaktır.

– Kadının topuğuna ses çıkarıcı şey çaktırması, yolda yürürken, uzaktaki erkeklerin bile dikkatini çekecek sesler çıkarması, ayete aykırı düşmektedir.

– “Gösteriş olsun” diye saç boyama caiz değildir.

– Kadının sesi düz konuşma şeklinde caizdir. Kadının sesini, yabancı erkeklerin dinlemesini yasaklayan ayet bilmiyoruz. Ancak şu tavsiye var: Erkeklerle konuşurken kırıtmadan, fazla laf etmeden konuşmasının sakıncası yok.”

Tam da bayanlar ondan özür beklerken…

“Kaş yapayım, derken göz çıkarmak.”

Sözleri, profesöre rektörlüğü açabilir!

Baksanıza kimin ağzıyla konuşuyor?

İnceleme başladı, çok söze gerek yok.

* * *

ŞAKA DEĞİL GERÇEK…

Bir yetiştirme yurdundan kaçan ve yaşları 15-16-17 olan kızların kan donduran ifadeleri… Kızlar, zorla konsomatris olarak çalıştırıldıklarını, çocuk aldırdıklarını ve hamile kalan arkadaşlarından bazılarının ise doğurdukları bebeklerin gizlice evlat isteyen ailelere verildiğini anlattı.

3 kız arkadaş, koruma altında tutuldukları yurttan bir gece yarısı sessizce kaçtı. Kızların 9 saat süren ifadelerinde anlattıkları gerçekler:

“Bazı geceler, 300-400 TL para kazananlar var. Tanıştığımız birkaç kişiyle birlikte farklı ortamlara giriyorduk. Para kazanmak için barlarda çalışıyorduk. Barda çalışmak için hap kullananlar da var. 3-4 ay çalıştıktan sonra kaçtığı yurda dönenler de oluyor. Biz de daha önce defalarca kaçıp geri döndük.”

Kim dedi size “yurttan kaçın” diye?

Kaç defa kaçıp geri dönmüşsünüz.

Ağlamanın sızlamanın yararı var mı?

Siz kendiniz raydan çıkmışsınız.

* * *

CANLI YAYINDA ‘ŞOK’ SÖZ!“Siyaset arenası” mı?. “Çadır Tiyatrosu!”TV 8’in tartışma programı 8. Gün’de bu hafta Oda TV baskını ve Balyoz tutuklamaları konuşuldu.

Programın sonlarında internete düşen bir ses kaydını okumak isteyen Nazlı Ilıcak’a, moderatör Gökmen Karadağ’dan yayıncılık ilkesi hatırlatması geldi. Karadağ, “TV 8’in bu tür kaynağı, kim tarafından nasıl yapıldığı, nasıl elde edildiği, nasıl yayıldığı bilinmeyen, yani yasal yollarla elde edilmemiş kayıtların hiç birini yayımlamama konusunda ilke kararı olduğunu” söyledi.

Nazlı hanımdan el cevap:

“Eee!… İÇİNE ETTİNİZ!…”

Tam da kendisine yakışan bir söz.

Biz, uzun yıllar kimin neyin içine ettiğini bilenlerdeniz!

* * *

SİZİ KEFERELER SİZİİİ…Garanti veririm, amca Coni’nin emridir.İsrail, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu’nu Hizbullah’ın saldırı tehdidine karşı geçici süreyle kapattı.

Bir konsolosluk yetkilisi, Türkiye’deki İsrail temsilciliklerinin cuma gününden itibaren kapalı olduğunu ve ne zaman açılacağını bilmediğini söyledi.

Sizi siyonist kefereler siziii…

Toplayın gidin pılınızı-pırtınızı.

Attırmayın kafamızın tasını!

> Yeni Meram >Yazarlar > Kırıtmadan!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.