kapat
Ruşeym Torku

Kırım’da Yaşanan Olaylar Konya’da Protesto Edildi

  • Giriş Tarihi: 9.03.2014 17:40
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
Kırım’da Yaşanan Olaylar Konya’da Protesto Edildi

Konya’da bir grup, Kırım’daki gelişmelere tepki gösterdi. Zafer Meydanı’nda toplanan Alperen Ocakları üyesi bir grup, pankart ve dövizler açarak slogan attı.

Konya’da bir grup, Kırım’daki gelişmelere tepki gösterdi. Zafer Meydanı’nda toplanan Alperen Ocakları üyesi bir grup, pankart ve dövizler açarak, “Kırım Türk’tür, Türk kalacak”, “Kırım, Ruslara terk edilemez”, “Kanımız aksa da zafer İslam’ın”, “Kırım, Ruslara mezar olacak” şeklinde slogan attı.

Daha sonra grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları Konya Şubesi 2. Başkanı Musa Avcı, Ukrayna’da yönetimin Avrupa Birliği ile imzalanması planlanan iş birliği anlaşmasını askıya alması sonucunda protestoların başladığını hatırlattı. Artan protestolar sonrasında Ukrayna halkının ikiye bölündüğünü ifade eden Avcı, bunun da Kırım’ın Ruslarca işgaline zemin hazırladığını savundu. Yaşananların Rusya’nın sıcak denizlere inme idealinin bir ürünü olduğunu iddia eden Avcı, “Tüm dünyanın gözü önünde oldu bittiye getirilip, Kırım topraklarını ele geçirmeye çalışan Ruslara birilerinin ‘dur’ demesi gerekmektedir. Bizi kardeş bilen Kırımlı soydaşlarımızın yanında olduğumuzu, maddi manevi desteklerle göstermeliyiz. Kırım asla Ruslara bırakılamaz. Kırım, Türk yurdudur ve hep öyle kalacaktır” dedi. Açıklamanın ardından grup üyeleri, slogan atarak olaysız şekilde dağıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kırım’da Yaşanan Olaylar Konya’da Protesto Edildi
HABER YORUMLARI