kapat
Ruşeym Torku

Kiraz Ağaçlarını Kesiyor

  • Giriş Tarihi: 24.06.2013 11:32
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Kiraz Ağaçlarını Kesiyor

Konya’nın Ereğli ilçesinde yetiştirdiği kirazları uygun fiyata satamayan özel bir çiftliğin yetkilisi, başka bir işe yönelmek için kiraz ağaçlarını kesme kararı aldı.

Halkapınar yolu üzerinde binlerce beyaz kiraz ağacı bulunan özel bir çiftliğin yetkilileri, “Bizler bu yıl kiraz fiyatlarından memnun değiliz. Her yıl çektiğimiz sıkıntılar aynı 10 yıldan bu yana sadece 20 kuruş zamla alıyorlar. Yanımızda çalışan işçinin parasını dahi ödeyemediğimizden dolayı bu çiftlikte bulunan 3 bin tane ağacı keserek yerine başka bir şey dikeceğiz” diye konuştu.
Çiftlik sorumlularından Akif Bilen, “Buranın sahipleri sattıkları kirazdan gelir edemedikleri için yaklaşık 3 bin adet beyaz kiraz ağacını kesmemizi söylediler. Bizler de buna bağlı olarak bu ağaçlarda bulunan kirazları toplayıp ağaçları da kesiyoruz. Bu beyaz kiraz işinde ekmek kalmadı. 10 yıldır 20 kuruş zam yaparlarsa bundan ne beklenilebilir ki. Burada kesilen 3 bin tane ağaç fırınlarda odun olarak kullanılacak. Bizleri bu hale getirdiler, elimizden bir şey gelmiyor” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kiraz Ağaçlarını Kesiyor
HABER YORUMLARI