Torku Jelifest

‘Kimse tahammülümüzü test etmesin’

  • Giriş Tarihi: 13.06.2016 22:42
  • Güncelleme Tarihi: 22:42
‘Kimse tahammülümüzü test etmesin’

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili milletvekilleriyle yaptığı iftar sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi. AB'nin 53 yıldır Türkiye'yi oyaladığını belirten Erdoğan, "Bu nereye kadar devam eder, işte bunun kararını hükümetimiz hep birlikte vererek adımı ona göre atmalıyız. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin" diye konuştu.

Mutlu Akü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde AK Partili milletvekilleriyle yaptığı iftar sonrası konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar bu siyasi hareketin her kademesinde liyakat ve hizmet esaslı bir değişim kesintisiz şekilde yaşanmıştır. Bu değişim geleneğinin diğer siyasi hareketlere de örnek olmasını diliyorum. Bizim başlattığımız bu siyasi hareket bu işi başarmıştır. Bu vesileyle 22 Mayıs’ta gerçekleştirilen kongrede genel başkanlık ve bilahare Başbakanlık görevini devralan Binali Yıldırım kardeşimi bir kez daha tebrik ediyorum.

Parlamento iç tüzüğü değiştirilmelidir

Meclis kurulumuzda görev yapan milletvekillerimiz Türkiye’nin zor bir döneminde tarihi bir mücadele veriyorlar. Parlamentonun şu anki çalışmasına mevcut iç tüzük bir ilkellik getiriyor, bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Süratle atmanız gereken adım, parlamento iç tüzüğünü değiştirmenizdir. Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk halkına, masaların üzerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor. Bütün bunları aşarak, milletin beklentilerine cevap verecek yasaların bir an önce çıkması lazım. Ben bu parlamentonun, milletimin bunu başaracağına inanıyorum.

Yatırımlarla beraber üretimleri de arttıracağız

Bir taraftan terörle mücadelede bu operasyonları bir şekilde sürdürürken diğer taraftan yatırımlarla beraber inşallah üretimleri arttıracağız. Üstadın ifadesiyle, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymadan, size durmak asla yakışmaz. Aslolan bu millete hak ettiği hizmeti vermektir, biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Aslolan yüzünü Türkiye’ye dönmüş yüz milyonların geleceklerini aydınlatacak bir ışık yakabilmektir. Bizi 79 milyon izlemiyor, bizi tüm İslam dünyası hatta daha ileri gidiyorum, tüm insanlık izliyor.

Muhammed Ali’nin rakibi dünyadaki tüm zalimlerdi

Türkiye’nin neresine gittiysek vatandaşlarımızın gönüllerinden ve gözlerinden adeta fışkıran sevinç, teşekkür beyanlarıyla karşılaştık. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, ABD’de son vazifemizi yaptığımız Muhammed Ali bizim için niçin önemliydi biliyor musunuz? Çünkü o tüm dünyadaki mazlumlar, mağdurlar, Müslümanlar için dövüşüyordu. Muhammed Ali’nin rakibi dünyadaki tüm zalimler, tüm kötüler, tüm alçaklardı.

Terör örgütleriyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz

Hep birlikte çok çalışmalıyız. Bugün burada bulunan kadro böyle bir sorumluluğu üzerinde taşıyor. Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.

53 yıldır oyaladılar

AB ile olan ilişkilerimizi, onurlu duruşumuzu ve milli çıkarlarımızı koruyarak gittiği yere kadar götüreceğiz. O duruşumuz asla zedelenmemeli. Türkiye sıradan bir millet değildir. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin. Hükümetimiz inanıyorum ki gerekli cevapları verecektir, vermelidir. Sene 63, sene 2016. 53 yıldır oyaladılar. Türkiye sıradan bir millet değildir, sıradan bir ülke de değildir. Öyle yok ‘3 binlere kadar bekler’, şudur budur vs. bizim kimse tahammülümüzü test etmesin. Bu nereye kadar devam eder, işte bunun kararını hükümetimiz hep birlikte vererek adımı ona göre atmalıyız.”> Yeni Meram >Politika > ‘Kimse tahammülümüzü test etmesin’
HABER YORUMLARI