YAZARLAR

***

“BİR şeyi başaracağınıza veya başaramayacağınıza inanıyorsanız, iki durumda da haklısınız.”

***

KORKUSUZLAR…

Kimdir bu güzel Nagehan Alçı?

Kocası, gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı.

Sonunda hanfendi de gazeteci-yorumcu çıktı.

Hatta iddialar o dur ki, Erivan’a gitti, oradan Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarına gittiğinde “Bu topraklar Ermeni toprağıdır” dedi… Bugün, ünlü gazeteci-yorumcu Nazlı ablası ile birlikte Türkiye’yi yönlendiriyor ve AK Parti’nin sözcülüğünü yapıyor!. Hatırlayınız, Nazlı hanımın yakışıklı oğlu bir zamanlar bir gazetenin sahibiydi ve okurlarına kupon karşılığı vadettiği TV’leri veremeyince kaybolmuştu!

Böyle bir “Düttürü Türkiye”de yaşıyoruz.

Günah, insanlık, vicdan nedir öğreniyoruz!

***

SURİYE İLE SAVAŞIRSAK…

Ünlü bazı İslamcılara göre Türkiye 1923’den bu yana laik olduğu için İslami değil, küfür devletidir! Rejimimize öyle bakıldığı için siyasal İslamcılar devletten çalmayı hala cihat gibi görmektedir. Aynı İslamcılara göre, Türkiye’nin “Dar-ül İslam” yani, İslam devleti olmadığı ortadadır.
Dönelim Suriye’nin durumuna: Suriye anayasasının 3. maddesinde “Suriye bir İslam devletidir” ibaresi var ve ordusunun büyük bölümü Sünnilerden oluşuyor… Bu nedenle işte can alıcı soru: “Türkiye olası bir durumda Suriye’ye müdahale ederse çıkacak savaşta ölenlerin durumu ne olacak?” Yani, şehitlik mertebesine kimler erişecek?
Bir yanda siyasal İslamcılar tarafından “Kafir devlet” ilan edilen Türkiye’nin, diğer yanda “Suriye bir İslam devletidir” denilen ülkenin Müslüman askerleri?
Soru, çıkacak savaşta kimin şehit olacağıdır?. Böyle bir soru karşısında “Kim haklı?” denilirse “Türkiye haklı” diyebilecek miyiz?.. Saldırıya uğrayan ve vatanını savunan Suriyeli olacak, buna karşın Türk askeri Afganistan’da olduğu gibi Haçlıların ağası Amerika emrettiği için vuruşacak!. Tek istekleri Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmamaktır ki, böyle bir savaşa-müdahaleye aracı olanlar kuşkusuz “Yeni *Yezidler” olarak tarih sayfalarına yazılacaktır.

Biliyorsunuz; 9 yıl süren İran-Irak arasındaki iki Müslümanın savaşında hangi ülkenin askerlerinin şehit, daha doğrusu daha gerçek şehit sayıldığı tartışmaları yıllarca sürmüştü. Çünkü, İran’da Şii’ler çoğunluktu.

ün başrol oyun cusuydu)

***

KARIŞIK BİR YEMEK!

250 gram az yağlı dana eti…

350 gram sağcılık… 100 gram solculuk…

50 gram kadar komünistlik…

200 gram kadar milliyetçilik…

30 gram sosyalistlik…

İki kaşık margarin yağı…

25 gram kadar karışık baharat…

Ucundan-kıyısından Atatürkçülük…

Şu İzm… Bu İzm…

Kaynadıkça karıştırın, 45 dakika bekleyin.

Bol limonlu veya sirkeli ya da Nar ekşili karışık salatayı da unutmayın yanında… Salatasız olmazsa olmaz, ama cacık da idare eder.

Ve servis edip birlikte afiyetle yiyin.

Neyi mi?..

Demokrasimizi… Cumhuriyetimizi…

Özgürlüğümüzü… Siyasetimizi…

Düşüncelerimizi… Adaletimizi…

Ne yaparsınız?.. Bir şey yapamazsınız.

12 Eylül’ün besleyip büyüttükleri bunlar.

Garip olan, 12 Eylül’ü bunlar yargılıyorlar!

Ne diyeceğiz şimdi?…

“Devrim” mi, “Darbe” mi?.. Yoksa; “devrime karşı darbe” mi, “darbeye karşı, karşı devrim” mi?

Zıttırı vıttırı şeyler bunlar… Özeti:

Oynananlar, cehaletin son perdeleri.

Dünlerde Suriyeli Esed’le kardeşçe kucaklaşıp öpüşüyorlardı, bugün boğazlamaya çalışıyorlar.

Allah’a şükür arkamızda Amerika var!

Allah’a şükür, arkamızda AB var!

Biz onlarla meşgul iken!…

PKK’lılar ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar.

Gizlilikten çıktı artık, açıkça görüşüyorlar.

Bir yanda UEFA, “Şikeye sıfır tolerans” derken… Öte yanda bizim en tepedeki yetkililerimiz “Komşularla sıfır sorun” diyorlar.

Sorunları, gece-gündüz çalışarak aştık.

Ve Elhamdülillah bugünlere ulaştık!

Refah içinde, yuvarlanıp gidiyoruz işte…


> Yeni Meram >Yazarlar > Kimler şehit sayılır!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.