YAZARLAR

***

“HER aptal onu beğenen başka bir aptal bulur.”

***

NOT: Bilgi Üniversitesi’nin konuğu olarak İstanbul’a gelen dünyanın en ünlü matematikçilerinden John Nash, “iyi matematik adalettir” diyor. Türkiye’nin dünya matematik sıralamasında “sondan ikinci” olduğunu öğrenen bu dahi, gerçeği de noktalıyor:

“İyi matematik bilmeyen toplumlarda adalet yoktur!”

***

AKYÜREK’İN GÖZÜAYDIN

AKP’de anketlerin değerlendirildiği bir toplantıda Antalya, İzmir, Eskişehir ve Diyarbakır’ın alınmasına yönelik özel çalışma yapılması kararlaştırıldı.

İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya ve Samsun gibi illerde oyların yüksek olduğunun bilgisinin verildiği toplantıda İzmir’de CHP ile aradaki fark 8 puan olarak belirtildi. Aynı toplantıda Kayseri, Konya ve Şanlıurfa gibi illerde mevcut başkanlarla yola devam edilebileceği üzerinde duruldu.

Bir: AKP İzmir’i unutmalı. İki: Erdoğan kendisi koysa bile zor. Üç: Diyarbakır’ı da unutmalı.

Mersin ve Adana’da CHP ile MHP adayları daha güçlü görünüyor. Göreceksiniz; Kayseri, Konya ve Şanlıurfa tamam da, İstanbul ve Ankara sanıldığı ve anketlerde çıktığı gibi “çantada keklik” değil.

Biz Konyalılar ne diyelim:

Gözünaydın sn. Tahir Akyürek…

*

AKP-OLASI ADAYLAR

Aday beklenen bazı isimler:

Hayati Yazıcı-Rize’den…
Nurettin Canikli-Giresun’dan.
Nihat Ergün-Kocaeli’den…
Mevlüt Çavuşoğlu-Antalya’dan.
Faruk Çelik-Bursa’dan…
Recep Akdağ-Erzurum’dan.
Fatma Şahin-Gaziantep’ten…
Binali Yıldırım-İstanbul’dan.
Suat Kılıç-Samsun’dan…
Mehdi Eker-Diyarbakır’dan.
Sadullah Ergin-Hatay’dan…
Bekir Bozdağ-Yozgat’tan.

Egemen Bağış Beyoğlu’ndan…

Faruk Çelik Bursa’dan.

Cemil Çiçek Ankara’dan…

Süleyman Soylu Aydın’dan.

***

“EY ÖZGÜRLÜK”

-YAZILI-

***

SIRADAKİ GELSİN!.. Türk Hava Yolları’nın yüzde 49 hissesinin özelleştirmesinde sona yaklaşılıyor. Financial Times’a bağlı Mergermarket.com sitesi’nin sürece yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı THY satış için bir ay içinde kararını verecek.

Olmadı 6 ay, olmadı 1 yıl. Ama sonuçta satılacak…

Kala kala meralar kalmıştı, onlar da elden çıkarılıyor! Yanısıra THY’nin yüzde 49’u…

‘Batan geminin malları’ mı bunlar!

Bakalım geride daha neler var?

***

TÜRKİYE Gazetesi, başlığının yanındaki Türk Bayrağı logosunu kaldırmış. Çünkü sahibi Mücahit Ören Amerikan vatandaşı… Amerika’nın çıkarlarına dua eden bir kişi! Daha ne bekliyordunuz ki!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Kim nereden?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.