YAZARLAR

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır. Geçtiğimiz hafta Ulusal basınımız haberlerinde Kuzey Irak da bir Kürt devletinin adım, adım kurulmakta olduğu manşetlerde verildi Köşe yazılarında vurgulandı.

Devletlerin düşmanlık dereceleri gelişmişlik imkanları ile ölçülmektedir.30 senedir Terör belası ile 60 bine yaklaşan insanımızı kaybettiğimiz Kürt belası şimdilerde bir çözüm sürecinde uyutulurken Kürdistan Devletinin alt yapısında ülkemiz inşaat şirketleri Kuzey Irak da ve Suriye de harıl, harıl çalışmalar yapmaktadır.

PKK nın yan kuruluşları sınırımızın burnu dibindeki Suriye Sınır karakollarına kendi paçavraları bayraklarını asarak gövde gösterilerini sürdürmektedirler KCK nın lideri keza geçtiğimiz hafta sonu Ülkemizi ziyarete geldi ki bu gizli konuğu Mit Başkanlığımızın karşıladığı Ulusal basınımıza yansıdı.

Bakınız; Kuzey Irak ve Suriye de kurulup sonrasında Ülkemiz ve diğer komşularımızın başına ebedi bela kesilecek Kürt Devleti için alt yapı hizmetlerinde elimizle neler, neler yaptık, ve yapmaktayız.

Karanlık gelecekteki Kürt Devletinin Kuzey Iraktaki Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Merkez Bankası Binasını, Erbil Havalimanını, Süleymaniye Havalimanını, biz yaptık Üniversite kampüsleri ile sosyal tesislerini biz yaptık, İçme suyu şebekelerini biz yaptık, Petrol çıkarma tesislerini biz kuruyoruz. Beş yıldızlı Otellerini AVM lerini biz kuruyoruz. Hastanelerini, laboratuarlarını diğer sağlık merkezlerini biz kuruyoruz. Ve daha neler, neler.!!!

Düşman ayan beyan ortada Kuzey Irak da şimdiye değin yapılmamış bu muhteşem tesislerin sıra, sıra dizilmesi hayra alamet sayılamaz. Ceylan Pınardaki Suriye İç savaşının ülkemize sıçratılıp savunma gücümüzü zayıflatma Taktikleri keza ayan beyan ortada. Suriyeli sığınmacıların ülkemiz üzerine yüklediği ekonomik güç ayrıca başımıza bela. Hani bir Ata sözümüz vardır ya DÜŞMANIN KARINCA İSE MERDANE BİL Türkiye cumhuriyeti Hükümeti ve Muhalefetimizin uyanıp sadete gelerek gerçekleri görmesi gerek. İş işten geçtikten sonra alınacak tekbirler hem pahalı ve hem de etkin olmayacağı ortadadır.

Ülkemiz iç politikasındaki anlamsız sözlü sataşmaların yerini aklıselim almalı ki Ülkemiz ve insanımız için daha hayırlı hizmetler icra edilsin, Erdoğan Hükümetleri yaptıkları devasa hizmetleri gölgeleyen siyaset taktiklerinden derhal vazgeçmeli yaratılacak eserlerin gölgeleri geleceği aydınlatmalıdır.

Halisane eleştirilerimizin somut gerçekler içerdiğini anlamak ve ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KAR ODUR vecibesine inanılması gerekmektedir. Fertlerin yanlışlığından dönülmesi çok kolay ama, devletlerin yanlışının bedeli büyüktür.

Ülkemiz iç ve dış siyasetine bir ciddiyet getirilmesi, şu aziz mübarek Ramazan ayında YÜCE YARADANDAN dileğimizdir.

> Yeni Meram >Yazarlar > KENDİ ELİMİZLE KÜRT DEVLETİ’Nİ YARATIYORUZ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.