Ruşeym Torku

Kazada Yaralanan İş Adamının Tedavisi Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 1.05.2013 13:00
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Kazada Yaralanan İş Adamının Tedavisi Sürüyor

Trafik kazası sonrası yaralanan MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı iş adamı Ömer Saylık’ın tedavisi sürüyor.

Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin 22. Olağan Genel Kurulu’na katılmak üzere İstanbul’a giderken Gebze yakınlarında trafik kazası geçiren işadamı Ömer Saylık, ilk müdahalesinin ardından Özel Medicana Konya Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı. Sağlık durumu iyi olan işadamının cilt dolaşımı bozulan bacağı yapılan ameliyatla tekrar sağlığına kavuştu.
Ameliyat hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Cevat Öğün, “Hastamız 3-4 gün kadar önce bir trafik kazası sonrası hava ambulansıyla bize nakledildi. Geldiğinde yaptığımız tetkikler ve muayene sonrasında sağ kaval kemiğinin birkaç parçalı olarak kırıldığını ve cilt dolaşımının bozuk olduğunu tespit ettik. Acil bir müdahale ile ameliyata alıp, kaval kemiğindeki kırıkları kapalı yöntemle tespit ettik. Daha sonra da cilt dolaşımını takibe aldık. Başlangıçta ciltte doku ölümü olabileceği gibi bir endişemiz vardı. Ama takip eden günlerde bu endişemizin yavaş yavaş azaldığını gözledik. Şu an itibariyle hastamızın kırıkları hem de cilt dolaşımı iyiye gidiyor. O bölgedeki cildin öleceğiyle ilgili endişemiz hemen hemen kalmadı. 1-2 gün içerisinde kendisini taburcu etmeyi planlıyoruz. Taburculuk akabinde de, 1-2 hafta içerisinde muhtemelen bacağının üzerine basmaya başlayacak. Kırık kaynamasıyla ilgili ortalama 4 aylık bir sürecimiz olacak. Tabi bu süreç artısıyla eksisiyle bir miktar değişebilir. Şimdilik iyi gidiyoruz” şeklinde konuştu.
MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Ömer Saylık ise, kazanın ardından Konya’da ameliyat olmayı tercih ettiğini anlatarak, kendini daha iyi hissettiğini söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kazada Yaralanan İş Adamının Tedavisi Sürüyor
HABER YORUMLARI