Torku Jelifest

Kayseri şehidi Zekeriya Altunok KHK’lı çıktı! 16 hapis yatıp askere gitmiş

  • Giriş Tarihi: 23.10.2019 15:04
  • Güncelleme Tarihi: 15:04
Kayseri şehidi Zekeriya Altunok KHK’lı çıktı! 16 hapis yatıp askere gitmiş

AĞRI'da şehit düşen Zekeriya Altunok bugün memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlanırken, şehidin KHK mağduru olduğu, polislik mesleğinden atıldığı ortaya çıktı.

AĞRI’nın Doğubayazıt ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından askeri araca düzenlenen saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan er Zekeriya Altunok, Kayseri’de son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehidin mazisine ilişkin ortaya çıkan KHK detayı ise herkesi şaşırttı.


KHK ile ihraç edilmiş 16 ay hapis yatmış

Ağrı’da şehit düşen Zekeriya Altunok, KHK ile mesleğinden ihraç edilen bir polis çıktı. FETÖ’cü iddiası ile tutuklanan Zekeriya Altunok, 16 ay hapis yattı. Beraat etmesine rağmen polislik görevine dönemeyen Burak Zekeriya Altınok, bedelli parası bulamayınca uzun dönem askerlik yapmaya gitti ve Ağrı’da şehit düştü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Zekeriya Altunok’un cenazesi dün akşam saatlerinde Kayseri’ye baba evine gerildi. Şehidin cenazesi ise bugün kaldırıldı.

Dün akşam saatlerinde Kayseri’ye getirilen şehidin naaşı, son kez baba evine götürüldükten sonra namazın kılınacağı Kalem Kırdı Camii’ne getirildi. Şehidin cenazesi, burada öğle namazını müteakip İl Müftüsü Şahin Güven’in kıldırdığı namazın ardından Kartal Şehitliği’ne toprağa verildi. Cenaze namazının ardından şehidin cenazesinin şehitliğe götürüldüğü sırada bazı vatandaşlar “Kahrolsun PKK” diye slogan attı.

Cenaze namazına, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Ercan Teke, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, askeri erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Kayseri şehidi Zekeriya Altunok KHK’lı çıktı! 16 hapis yatıp askere gitmiş
HABER YORUMLARI