kapat
Ruşeym Torku

‘Kayıt Dışı Pazarcılar İle Mücadele Edeceğiz’

  • Giriş Tarihi: 11.01.2014 9:40
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
‘Kayıt Dışı Pazarcılar İle Mücadele Edeceğiz’

Konya Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ayvacı, kendilerine pazarcı esnafı tarafından görev verildiği takdirde kayıt dışı pazarcılar ile mücadele edeceklerini ve kayıt altına alacaklarını söyledi.

Konya Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ayvacı, 19 Ocak’ta yapılacak olan Konya Pazarcılar Odası Olağan Genel kurulunda kendilerine pazarcı esnafı tarafından görev verildiği takdirde kayıt dışı pazarcılar ile mücadele edeceklerini ve kayıt altına alacaklarını söyledi.

Başkan adaylarından Hasan Ayvacı ve ekibi, seçimler sonucunda göreve geldikleri takdirde esnafın önünü kesen ve rızkına ortak olan korsan pazarcılar ile mücadele edeceklerini söyledi.

Konya Pazarcılar Oda Başkanlığının 19 Ocak 2014 tarihinde yapacağı olağan genel kurulunda daha önce başkan adaylığı Dumlupınar pazarında açıklayan Hasan Ayvacı ve ekibi, seçim çalışmalarını semt pazarlarını gezerek sürdürüyor.

Ayvacı, “Konya’da bulunan semt pazarlarında 3 binin üzerinde esnafın olmasına rağmen, bunların sadece üçte biri odaya kayıtlıdır. Diğerleri ise korsan olarak çalışmaktadır. Seçimde pazarcı esnafımız bize görev verdiği takdirde korsan pazarcı esnafını kayıt içine alacaklarını, vergi kaçakçılığının önüne geçeceklerini, hem devletin, hem de pazarcılar odasının, hem de pazarcı esnafının kazanacağı rahat ve huzurlu bir ortam sağlayacağız. Ayrıca Korsan pazarcı arkadaşlarımıza buradan çağrı yapıyoruz. Gelin sizlerde bizler gibi hem odaya kayıt yaptırın, hem de maliye ye ki sizlerde rahat bir ortamda çalışın. Böylece kayıtlı esnaf ile korsan esnaf arasındaki rekabet sona erecektir” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Kayıt Dışı Pazarcılar İle Mücadele Edeceğiz’
HABER YORUMLARI