Ruşeym Torku

Katliam Protesto Edildi

  • Giriş Tarihi: 29.07.2013 10:05
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Katliam Protesto Edildi

Mısır’da demokrasi yanlılarına açılan ateş sonucu hayatını kaybedenler için, Konya’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Why Note!?

Konya’da, Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde, Şerafettin Camisi’nde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar, teravih namazından sonra cami önünde saf tuttu.

Ardından Mısır’da dün gece güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına açtığı ateş sonucu hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, burada yaptığı konuşmada, Mısır’da ordunun, halkına karşı çok şiddetli saldırılara başladığını söyledi.

Seçilmiş bir cumhurbaşkanını zorla alıkoyan ve kendi halkını öldürmekten çekinmeyen zihniyeti kınadıklarını ifade eden Parlak, şunları kaydetti:

“Mısır’da başta Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda olmak üzere mücadele eden tüm kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz. Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan, Doğu Türkistan, Sudan, Somali, Libya, Tunus ve Mısır’da yaşanan sıkıntılar birkez daha göstermiştir ki Müslümanlar ancak birlikte hareket ederek kurtuluşa erebilirler. Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak, zulmün her türlüsüne karşı mücadale etmeye ve İslam Birliği idealimiz için koşturmaya devam edeceğiz.”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman da Türkiye’nin Mısır konusundaki duruşunun takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Yalman, Türkiye’nin daha önceki dış politikalarında yapılan yanlışların Mısır konusunda yapılmadığını vurgulayarak, bundan sonra da yapılmaması temennisinde bulundu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Katliam Protesto Edildi
HABER YORUMLARI