Torku Jelifest

Kasırga Türkiye’yi ‘teğet geçti’ derken yeni uyarı geldi!

  • Giriş Tarihi: 1.10.2018 13:19
  • Güncelleme Tarihi: 13:36
Kasırga Türkiye’yi ‘teğet geçti’ derken yeni uyarı geldi!

İTÜ Öğretim Üyesi Orhan Şen, Yunanistan'da etkili olan ve Türkiye yönünde etkisini yitiren fırtınayla ilgili olarak önemli uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Şen, 'Medicane 2 geliyor. Hafta sonu bizim kıyılarımıza ulaşır.' ifadelerini kullandı.

Mutlu Akü

İTÜ Öğretim Üyesi Orhan Şen, Yunanistan’da etkili olan ve Türkiye yönünde etkisini yitiren fırtınayla ilgili olarak önemli uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Şen, ‘Medicane 2 geliyor. Hafta sonu bizim kıyılarımıza ulaşır.’ ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da başlayıp etkisini kaybeden ve Türkiye’de ilk defa tropik fırtına uyarısı yapılmasına neden olan Medicane kasırgasının ikincisinin ortaya çıkacağını belirten İTÜ Öğretim Üyesi Orhan Şen, “Hafta sonu bizim kıyılarımıza ulaşır” yazarak sosyal medyada paylaşımda bulundu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından, yeni bir fırtına uyarısında bulundu. Şen, dün gece yaptığı paylaşımlarda ‘Medicane 1’ olarak adlandırdığı ve Meteoroloji’nin ‘tropikal fırtına’ olarak duyurduğu fırtınanın bugün Trakya’da yağış olarak etkili olabileceğini ifade etti.

“SALI GÜNÜ ORTAYA ÇIKAR”
‘Medicane 1’in bu akşam etkisini yitireceğini söyleyen Şen, “Medicane 2, salı günü Akdeniz’in batısında Tiren Denizi üzerinde ortaya çıkar (Sardunya Adası)” dedi.

“BELKİ DE ÖMRÜNÜ TAMAMLAR”
Yeni fırtına oluşumunun önümüzdeki cumartesi günü Yunanistan’a ulaşacağını vurgulayan Şen, “Hafta sonu bizim kıyılarımıza ulaşır” paylaşımında bulundu. Hava olayını takip edeceğini ifade eden Şen, “Belki de bize ulaşmadan ömrünü tamamlar” dedi.

 

 

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Kasırga Türkiye’yi ‘teğet geçti’ derken yeni uyarı geldi!
HABER YORUMLARI