Ruşeym Torku

Kasabada Defile Heyecanı

  • Giriş Tarihi: 25.04.2013 16:05
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Kasabada Defile Heyecanı

Selçuk Üniversitesi tarafından Meram İlçesi Sağlık İlkokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Mesleki Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlileri Emine Esirgenler ve Sema Öz tarafından düzenlenen minikler defilesi büyük ilgi

Why Note!?

Birbirinden renkli kıyafetleri çocuklar için hazırlayan öğretim görevlileri hayvan kostümleri ve yöresel kıyafetlerle çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı. Ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerinin kırmızı halı üzerinde sergiledikleri defile izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Pembe panter, kelebek, mantar, tavşan, leopar, kedi, dinazor, tavuk gibi kostümlerle etkinliklere renk katan minik öğrenciler, Öğr. Gör. Emine Esirgenler’in çocuk şiirleri ve şarkıları eşliğinde ellerinde balonlar ve bayraklarla kırmızı halıya çıktı. Birbirinden renkli kıyafetleriyle izleyicilerden ve kasabalı ebeveyinlerinden bol bol alkış alan miniklerin defile sırasında oldukça heyecanlandıkları gözlendi.

Kırmızı halı üzerinde giydiği asker, gemici, izci kostümlerinin yanı sıra Kafkas, Ege, Güneydoğu Anadolu Bölgelerine ait yöresel kıyafetlerle Türkiye’nin her yöresinden esintiler sergileyen öğrencilerin, müzik eşliğindeki performansı tam not aldı. Defilenin sonunda ellerindeki balonlara dileklerini yazıp havaya uçuran miniklerin mutluluğu gözlerinden okundu. Defilede Selçuk Üniversitesi İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu’nun öğrencileri de Okul Müdüresi Öğr. Gör. Figen Güleş öncülüğünde kasabadaki arkadaşlarıyla birlikte sahne aldı.

23 Nisan etkinliklerinin ardından Mesleki Eğitim Fakültesi’nden Öğretim Görevlileri Emine Esirgenler ve Sema Öz’ün öğrencileri, palyaço kıyafetleriyle miniklere birbirinden güzel hediyeler dağıttı. Palyaçolar, ayrıca çocuklar için hazırladıkları balon, elma şekeri ve bayraklarla da çocukların gönlünü fethetti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kasabada Defile Heyecanı
HABER YORUMLARI