kapat
Ruşeym Torku

Kartal Güçlenecek

  • Giriş Tarihi: 23.06.2015 4:35
  • Güncelleme Tarihi: 4:35
Kartal Güçlenecek

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren yeşil-beyazlı temsilcimizde, bu hafta iki transfer daha yapılması bekleniyor. Yönetimin gündeminde kanat oyuncularının yanında yerli bir forvet de bulunuyor.

Torku Konyaspor’da dış transferde hareketli bir hafta yaşanacak. Hafta sonuna kadar 2 futbolcuya daha imza attırılması bekleniyor. İç transferde Mehmet Güven, Hasan Kabze ve Fuchs ile yollarını ayıran, dış transferde de Dossa Junior, Alban Meha ve Selçuk Alibaz’dan sonra kaleci Serkan Kırıntılı ve Emre Can Atila’ya imza attıran Torku Konyaspor’da, dış transferde hafta sonuna kadar önemli yol katedileceği açıklandı. Konyaspor yönetim kuruluna yakın çevrelerden alınan bilgilere göre, görüşmeler yapılan ve imza aşamasına gelinen en az 2 futbolcunun daha bu hafta imza atabileceği öğrenildi.

Bu futbolcuların sağ ve sol kanat oyuncuları olduğu ileri sürüldü. İç transferde de Ali Turan, kaleci Kaya, Uğur İnceman ve Rangelov ile sözleşme yenileyen Torku Konyaspor’da bir taraftanda forvet arayışları sürdürülüyor. Kadrosundaki iki forvet Marica ve Rangelov ile yola devam kararı alan yeşil-beyazlılarda 3. forvet için kollar sıvandı. Forvet için ilk planda yerlmi isimlerin düşünüldüğü öğrenildi. Sportif direktör Murat Erdoğan, forvet için 3 büyüklerin kadrosunda düşünmediği bazı isimlerle temasta olduklarını vurguladı.

Yeşil-Beyazlıların Galatasaray’dan Sercan Yıldırım’ı liste başında tuttuğu iddia edildi. Hatırlanacağı gibi geçen sezon Balıkesirspor’da kiralık olarak forma giyen Sercan 31 maçta 8 gol atmıştı. Öte yandan lig hazırlıkları için yeşil-beyazlılar 5 Temmuz’da Konya’da toplanacak ve iki günlük sağlık kontrollerinin ardından 7 Temmuz’da  birinci dönem kampı için Erzurum’a gidilecek. Erzurum kampı 16 Temmuz’da sona erecek ve ardından futbolculara iki gün izin verilecek. Kartallar, 19 Temmuz’da ikinci etap çalışmaları için Avusturya’ya gidecek.> Yeni Meram >Spor > Kartal Güçlenecek
HABER YORUMLARI