YAZARLAR

***
“SÜKUT eyledim ‘kahrı var’ dediler; biraz söyledim ‘zehri var’ dediler; sustum ‘kahrından susuyor’ dediler; konuştum ‘zehrini kusuyor’ dediler.”
***
YOK MU Bİ PSİKOLOG?
Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AKP Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere twitterdan tepki göstererek, “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah” dedi.
Gel gel, elini bi dokundur da…
Gör nenenin örekesini!
“Görürüz Elhamdülillah!”
***
BASİT HESAP!.. Temel ile Fadime boşanmaya karar verirler. Ancak çocukları yarı yarıya paylaşmaya imkan yoktur. Çünkü 7, 2’ye bölünmez. Temel, “Bir tane daha yapalum, 8, 2’ye bölünür, o zaman sorun kalmaz” der. 9 ay 10 gün sonra Fadime ikiz doğurur!
*
DUL KALMAK: Adam karısını o kadar seviyor ki, her akşam yatarken onun için şöyle dua ediyor: “Allah’ım! Onun başı ağrımasın benimki ağrısın. Onun bir yeri kırılmasın benimki kırılsın. O üzülmesin ben üzüleyim…” Son olarak şöyle diyordu: “Allah’ım! Onu dul bırakma beni dul bırak!”
*
TAKTİK!
-Karım zayıflamaya karar verdi.
-Peki bunun için n’apıyor?
-Her sabah 3 saat ata biniyor.
-Şu anda durumu nasıl?
Adam hüzünle başını eğdi:
-At, beş kilo zayıfladı!
*
FARK?.. Erkek aslan ile öküz birlikte rakıyla kafayı çekerlerken Aslan, “geç kaldım, gitmem lazım” der.
Öküz, “sen koskoca ormanlar kralısın bi kadından mı korkuyosun. Bak ben korkuyo muyum?” diye cevap verir. Aslan kükreyerek yanıtlar: “Beni evde bekleyen dişi bi aslan. Seninki gibi inek değil!”
*
KİM?.. Atatürk bir akşam, Çankaya’da arkadaşlarına sordu:
-Dünyanın en büyüğü kimdir?
– Timur’dur Paşam!
– Değil.
– Fatih’tir.
– Değil.
– Alpaslan’dır.
– Değil.
– Napolyon’dur.
-Değil.
– İskender’dir.
– Değil.
-Anştayn’dır.
-Değil.
Ne derlerse Atatürk “değil” diyordu. Dalkavuklardan biri dayanamadı, “sizsiniz Paşam” dedi.
Atatürk bu zatı tersledikten sonra sualinin cevabını kendisi verdi: “Dünyanın en büyük insanı Hz. Muhammed’dir. Ölümünden bu yana bin üç yüz sene geçtiği halde günde beş vakit, Cenab-ı Allah’tan sonra adı söylenen Hazreti Muhammed’dir.”
***
İSTANBUL: 2020 Olimpiyat Oyunları’nın en güçlü adayı olarak yapılacak tesislerimizin son durumları ‘Master Plan’ başlığı altında yayınlandı… Görüntü, şahanenin ötesinde. Baktığınızda içiniz rahatlıyor…
Spor Bakanı Suat Kılıç ne kadar övünse yeridir. İstanbul, oyunları gerçekten haketmektedir. Tek kusurumuz olabilir: Rakiplerimiz son 31 Mayıs sonrası olaylarını karar mercilerine sunarlar da, “işte İstanbul bu” derlerse…
Diyebilirler. Endişe budur.

> Yeni Meram >Yazarlar > Karışık
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.