Torku Jelifest

Karbonat neye iyi gelir, nasıl kullanılır?

  • Giriş Tarihi: 8.09.2017 17:46
  • Güncelleme Tarihi: 17:46
Karbonat neye iyi gelir, nasıl kullanılır?

Mutfakta hamur işleri için kullanılan ve farklı bir maç için tercih edilmeyen karbonatın bilinmeyen saymakla btmeyen faydaları var.

Mutfakta hamur işleri için kullanılan ve farklı bir maç için tercih edilmeyen karbonatın bilinmeyen saymakla btmeyen faydaları var.

Saç sağlığından temizliğe, mide rahatsızlıklarından tırnak bakımına kadar bir çok farklı kullanım alanı olan karbonatın daha önce hiç duymadığınız faydalarını öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

Ülser rahatsızlığına iyi gelir
Büyük bir bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek ülser ağrılarının ektilerini azaltır.

Böcek ısırmalarını iyileştirir
Böcekten korunmak için yere karbonat serpiştirebilir, böcek ısırılarının yarattığı kaşıntıdan ise karbonatlı su uygulaması ile kurtulabilirisiniz.

Saç bakımında kullanılır
Saç sağlığınız için saç diplerine az miktarda karbonat serpiştirerek hem saçlarınızın güzel bir görünüm yakalamasını sağlayabilir hem de temizliğine katkıda bulunursunuz.

Tırnak sağlığına iyi gelir
Sık sık kırılan tırnaklara sahipseniz, karbonatlı suda haftada 1 gün yarım saat tırnaklarınızı bekleterek bu sorunu çözebilirsiniz.

İstenmeyen kilolarınızdan kurtarır
Karbonat diyeti olarak bilinen ve fazla kilolara kesin çözüm olan karbonatlı su makul miktarda tüketildiğinde kilo probleminizi çözer.

Detoks için kullanılır
Duş almadan önce küvete 1 çay bardağı karbonat ve elma kabukları atarak vücudunuz için sakinleştirici bir detoks hazırlayabilirsiniz.

Sivilce tedavisi için önemlidir
Sivilce ve akne sorunları ile mücadele ederken pahalı kimyasal maddeler yerine ucuz ve doğal olan karbonat ve bal karışımını kullanabilirsiniz.

Performans arttırır
Kabartma tozunu yemeklere karıştırarak sık sık tüketmek vücuda enerji vererek performansınızı arttırır.

Dişlerinize iyi bakar
Beyaz dişlere sahip olmak için bir kaşık deniz suyuna 1 kaşık karbonat ekleyerek kıvam verin. Elde ettiğiniz karışımı 20 dakika dişinizde bekletip durulayın. Dişlerinizin beyazlığına şaşıracaksınız.

Güneş yanığına iyi gelir
Yaz aylarında güneş yanığı probleminize, duş alacağınız suya bir fincan karbonat ekleyerek çözüm bulabilirsiniz.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Sağlık > Karbonat neye iyi gelir, nasıl kullanılır?
HABER YORUMLARI