YAZARLAR

Seydişehir-Antalya çevre yolunda çok büyük önem arz eden İncesu ve Taşağıl köy yolu üst geçit ve Taraşçı yolu genişletilmesi ihalesi hatırlanacağı üzere 12 Haziran 2013 günü gerçekleştirilmişti.

Resmi prosedürler tamamlandıktan sonra Karayolları İncesu Üst geçit inşaatına yaklaşık bir ay önce başladı. Geçit, 6 metre yüksekliğinde 9 metre genişliğinde 650 metrelik yol ağına sahip olacak ve 135 günde tamamlanacak.

İncesu üst geçidi dolgu aşamasına geldikten sonra da Taşağıl köyü üst geçidi yapımına başlanacak bu konuda alt yapı çalışmaları da tamamlandı.

Taraşçı yolu yapımına ise önümüzdeki yıl başlanacak. Bu konuda istimlak işlemleri de tamamladı.

BÖLGE MÜDÜRÜ YILDIZ’ A TEŞEKKÜR

Bu üç önemli ihalenin yapılmasının hemen akabinde Karayollarının başarılı Bölge Müdürü Mahmut Yıldız ile yaptığım görüşmede,

Taşağıl ve İncesu Köyü üst geçitleri ihalelerinin yapıldığını, aynı ihalede Seydişehir Taraşçı yolu bağlantısı ihalesinin de gerçekleştirildiğini, ihale onayının verildiğini, yer teslimi yapıldıktan sonra inşaata başlanacağını ve 135 günde üst geçitlerin tamamlanacağını ifade etmişti.

Bölge müdürü Mahmut Yıldız’ ın verdiği takvim aynen gerçekleşti. Seydişehir için çok önemli olan bu üç projenin İncesu köyü üst geçit yapımına başlandı, Taşağıl köyü üst geçidine kısa süre içinde başlanacak, Taraşçı yolu ise önümüzdeki yıl tamamlanacak.

Bölge için çok önemli olan bu projelerin gerçekleşmesinde gösterdiği ilgiden dolayı Karayolları Bölge müdürü Mahmut Yıldız’ a teşekkürlerimi sunuyorum.

AMA

İncesu ve Taşağıl köyleri üst geçişleri yapılması Ankara-Konya-Seydişehir-Antalya birinci sınıf Devlet yolu için son derece önemli. Zira bu iki bölgede kazaların asgariye ineceği bir gerçek.

Ancak bu iki üst geçit kadar önemli olan Seydişehir Sanayi sitesi girişine yapılacak düzenleme. Karayollarının Sanayi girişi ile ilgili bir proje çalışması yaptığını biliyorum. Hatta bu konuda söz de verilmişti. Ancak her ne oldu ise konu bir anda gündemden düştü.

Karayolları Bölge müdürü Mahmut Yıldız’ a bir çağrı daha yapmak istiyorum. Sayın Yıldız, Seydişehir Sanayi girişinde son günlerde meydana gelen kazalarda büyük bir artış var, korkum telafisi mümkün olmayan bir kaza meydana gelmesidir.

Buradaki düzenlemenin talimatınız ile tekrar gündeme alınmasını bir kez daha talep ediyorum.

Biliyorum ki bizlerin taleplerini geri çevirmezsiniz. Yakında Seydişehir-Konya yolu bölünmüş yol olarak hizmet vermeye başlayacak, bu sebeple Sanayi girişinin düzenlenmesi ihtiyacın ötesinde gerekli hale gelecektir.

Bu sebeple yol inşaatı henüz devam ederken yani yap boz olmadan sanayi girişinin düzenlenmesi kısıtlı kaynaklarımızın tasarruflu kullanılmasını açısından da önemlidir.

Karayollarının bölgemize yaptığı hizmetler için tekrar teşekkür ediyorum,

Ama! şu sanayi girişi de gündeme alınsa.

> Yeni Meram >Yazarlar > Karayollarına Teşekkür, Ama!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.