Torku Jelifest

Karatay’da Akçelebi Konutları’na yoğun ilgi

  • Giriş Tarihi: 28.03.2016 14:21
  • Güncelleme Tarihi: 14:21
Karatay’da Akçelebi Konutları’na yoğun ilgi

Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan toplu konut hamlelerinin 23. halkasını oluşturan 984 dairelik AKÇELEBİ Konutları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Ön kayıtların 1 Nisan Cuma gününe kadar süreceği konutlara, kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan üyeler 5 Nisan Salı günü noter huzurunda yapılacak kura çekilişi sonrası belirlenecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Aziziye mahallesi Sarı Hasan, Şeyh Ulema Recepağa, Ali Ulvi Kurucu ve Aslanlı Kışla Caddeleri arasında kalan bölgede başlatılan AKÇELEBİ konutlarına vatandaşın ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirterek ön kayıtların 1 Nisan Cuma günü sona ereceğini söyledi. Toplamda 984 dairelik AKÇELEBİ Konutlarına 365 üye alınacağını belirten Hançerli, bunlardan 9 dairenin 80 m², 3 dairenin 100 m², 217 dairenin 130 m², 133 dairenin 167 m² ve 3 dairenin ise 185 m²lik olacağını söyledi. Bina özelliklerinde zeminden ısıtma, asansör, ısı ve ses yalıtımı bulunacağını çevre düzenlemelerinde ise sosyal donatı alanı ve yeşil alanlar ile zenginleştirilerek her daireye kapalı otopark imkanı sağlanacak olan konutların 4.5 ve 6 katlı bloklardan oluşacağını ifade eden Hançerli, vatandaşın belediye öncülüğünde kurulan konutlara yoğun ilgi göstermesinin çalışmaların doğru değerlendirildiğini ve daha da çalışma şevki kazandıklarını belirtti.

Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydeden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Mevlana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi karşısında başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler olduğunu sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Konya > Karatay’da Akçelebi Konutları’na yoğun ilgi
HABER YORUMLARI