Torku Jelifest

Karatay Belediyesi şehit ailelerini kapadokya’ya götürdü

  • Giriş Tarihi: 24.09.2018 15:18
  • Güncelleme Tarihi: 15:18
Karatay Belediyesi şehit ailelerini kapadokya’ya götürdü

Karatay Belediyesi, kültür gezileri kapsamında Konya Şehit Aileleri Derneği’ne üye şehit ailelerini Kapadokya gezisine ve Kozaklı Termal Tesisleri'ne götürerek; hoşça vakit geçirmelerini sağladı.

Mutlu Akü

Karatay Belediyesi, kültür gezileri kapsamında Konya Şehit Aileleri Derneği’ne üye şehit ailelerini Kapadokya gezisine ve Kozaklı Termal Tesisleri’ne götürerek; hoşça vakit geçirmelerini sağladı.

Şehit aileleri gezi kapsamında Ihlara Vadisi, Özkonak Yeraltı Şehri, Dervent ve Paşabağ Vadisi gibi Kapadokya’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini gezerken, Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde bulunan termal tesislerde konaklama imkanı bularak güzel bir hafta sonu geçirdiler. Şehit aileleri Hacı Bektaş Veli Müzesi ve Türbesi’ni de ziyaret ederek tüm şehitlerimiz için dua ettiler.

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, Karatay Belediyesi’nin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini belirterek; Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye ve emeği geçen herkese Kapadokya gezisi için çok teşekkür etti.

Karatay Belediye Başkanı Hançerli şehitlerimize bu vatanın minnettar olduğunu dile getirerek; “Vatanın ve milletin şeref ve namusunu yüceltmek adına canlarını hiçe sayan kahraman şehitlerimize çok şey borçluyuz.” dedi. Başkan Hançerli “Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizim istiklalimizin ve bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Ne mutlu bize ki bin yıl önceki yüksek ve karakterli ruh ne ise hala, bu memleketin çocukları sancak yere düşmesin diye, bu topraklar bizlere vatan kalsın diye aynı ruhu ortaya koymaktalar. Gerek Afrin’de, Doğu ve Güneydoğu’da, gerekse 15 Temmuz’da bunu bizlere bir kez daha gösterdiler.

Bu ruh bizde var oldukça devletimiz hiçbir zaman için bölünemez, yıkılamaz, bizim bağımsızlıkla bütünlüğümüz bozulamaz.. Şehitlerimize minnettarız ve şehit ailelerine hizmet etmekten şeref duyarız. Bu vatan için evlatlarını, eşlerini babalarını feda etmiş şehit ailelerimizin bir nebze olsun yüzlerini güldürebilmek için çalışıyoruz.”dedi.> Yeni Meram >Konya > Karatay Belediyesi şehit ailelerini kapadokya’ya götürdü
HABER YORUMLARI