Torku Jelifest

Karatay Belediyesi personelinden kan bağışı

  • Giriş Tarihi: 4.07.2018 15:58
  • Güncelleme Tarihi: 15:58
Karatay Belediyesi personelinden kan bağışı

Kızılay tarafından Karatay Belediyesi binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına destek amacıyla Karatay Belediyesi çalışanları kan bağışı gerçekleştirdi.

Kızılay tarafından Karatay Belediyesi binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına destek amacıyla Karatay Belediyesi çalışanları kan bağışı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında kampanyalar düzenleyen Türk Kızılayı, gönüllü bağışçılardan kan toplamaya devam ediyor. Kızılay Konya Şubesi, ‘Gönüllü Kan Bağışı’ kampanyası çerçevesinde Karatay Belediyesi’nde bir etkinlik gerçekleştirdi. Belediye binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Karatay Belediyesi çalışanları, Kızılay ekipleri tarafından koordine edilen “Gönüllü Kan Bağışı” kampanyasına büyük destek verdi. Doktorlar tarafından yapılan sağlık kontrollerinin ardından kan vermesinde sakınca görülmeyen gönüllü personel kan bağışında bulundu. Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına çalışanların yanı sıra vatandaşlar da kan bağışında bulunarak destek verdi.

Kan bağışı kampanyasına katılan personelleri kutlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli bağışlanan kanın hayat kurtaracağını belirterek “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamanın tek yolu da kan bağışı yapmaktır. Kan bağışı kampanyasına destek veren personellerimizi kutluyorum” dedi. Başkan Hançerli Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm insanların gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay’ına başvurmaları gerektiğini de vurguladı.

Kan bağışı yapmak kadar, bağışlanan kanların ihtiyacı olanlara ulaştırılabilmesi de önemli

Başkan Hançerli, geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol ile Konya’ya kazandırılacak Bölge Kan Merkezi’nde; Konya’da bağışlanan kanlar yine Konya’da işlenip kullanılabileceğini dile getirdi. Başkan Hançerli, Konya’da bağışlanan kanların Ankara’da bulunan Orta Anadolu Bölge Kan Merkezine giderek işlendiğini ve tekrar Konya’ya tren ve karayolu ile geldiğini söyledi. Bu durumun acil durumlarda pek çok sıkıntıya yol açabileceğine değinen Başkan Hançerli, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı’nın Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde; Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli’nin kendilerine arsa tahsis edilmesi halinde Bölge Kan Merkezi binası yapabileceklerini kendisine ilettiğini söyledi. Başkan Hançerli, 5107 m²’lik alanda yaklaşık 9000 m² kapalı inşaat alanı olan Konya Bölge Kan Merkezi’nin, Aksaray ve Karaman İllerinin de Bölge Kan Merkezinden istifade edeceğini dile getiren Başkan Hançerli; Karatay Belediyesi olarak arsa tahsisinin yanı sıra merkezin çevre düzenlemesi ve etrafındaki yolların yapımı asfaltlanmasını da gerçekleştireceklerini belirtti. Başkan Hançerli, kan bağışında bulunmak kadar, bağışlanan kanların ihtiyacı olanlara zamanında işlenerek ulaştırılmasında büyük önem taşıdığını vurguladı.> Yeni Meram >Konya > Karatay Belediyesi personelinden kan bağışı
HABER YORUMLARI