Torku Jelifest

Karamercan: Terörü Ve Terör Yandaşlarını Kınadı

  • Giriş Tarihi: 17.01.2016 11:21
  • Güncelleme Tarihi: 11:21
Karamercan: Terörü Ve Terör Yandaşlarını Kınadı

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, “Birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde asli görevi eğitim ve öğrenci yetiştirmek olan bin 128 akademisyenin imzaladığı sözde barış bildirisine imza atan akademisyenleri protesto ediyoruz. Terörü ve terör yandaşlarını da kınıyoruz” dedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, 89 üniversitedeki bin 128 akademisyenin de imza attığı metni ‘ihanet bildirisi’ olarak niteleyerek şunları söyledi:
“Ülkemizin birliğine, dirliğine ve huzuruna bu kadar alçakça saldıran bir bildiriye imza atanların cezasız kalmayacağına inanıyor ve imza sahiplerini kınıyoruz. Ayrıca kişilerin sıfat ve unvanları her ne olursa olsun her türlü terör eylemini, teröre destek veren söylemlerini şiddetle kınıyoruz. Devletimizin, halkın can ve mal güvenliğini koruma görevini yerine getirmek amacıyla ortaya koyduğu haklı ve kararlı mücadelesini de destekliyoruz.”
“BARIŞ VE HUZURDAN YANAYIZ”
Bu tür senaryolarla Türkiye’nin ve Türk halkının birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik sinsi planlar kurulmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Karamercan, “Biz esnaflar olarak ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları çok iyi görebiliyoruz. Esnaf camiası olarak barış ve huzurdan yanayız ve halkımızın da bu oyunlara gelmemesini istiyoruz. Son dönemde İstanbul Sultanahmet’te ve Diyarbakır’da yaşanan terör olaylarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Karamercan: Terörü Ve Terör Yandaşlarını Kınadı
HABER YORUMLARI