Torku Jelifest

Karamercan: “64. Hükümet Hayırlı Olsun”

  • Giriş Tarihi: 29.11.2015 12:30
  • Güncelleme Tarihi: 12:30
Karamercan: “64. Hükümet Hayırlı Olsun”

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetiyle ilgili olarak hayırlı olsun dileğinde bulundu.

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıkmasını ve sağlanan siyasi istikrarla birlikte hükümetin kurulmasını oldukça olumlu karşıladıklarını vurgulayan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Hemşehrimiz ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. Hükümeti, başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, hemşehrimiz Başbakan Yardımcımız Sayın Lütfi Elvan ve yeni hükümette görev yapacak sayın bakanları ayrı ayrı kutluyor ve başarılar diliyorum. Yeni hükümetin ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini de temenni ediyorum” dedi.
ESNAFIN YENİ HÜKÜMETTEN BEKLENTİLERİ
“Hükümetin ekonomi alanında başarılı olacağına inancımız tam ve esnaf teşkilatları olarak yeni hükümetten beklentilerimiz var” diyen Başkan Karamercan, “Öncelikle ülkemizde huzur ve güvenin sağlanması, ekonomiye odaklanılması ve kısa vadede hükümet programındaki konuların ivedi çözüme kavuşturulmasını beklemekteyiz. Yeni hükümet, barış ve huzuru ön planda tutarak, ekonomik istikrarın devamı için kolları sıvamalı ve çalışmalarını hızlandırmalıdır. 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım’a geçen 5 aylık süreçte esnaflarımız ciddi ekonomik kayıplar yaşamıştır. Bu kaybın bir nebze olsun telafisi noktasında da Sayın Başbakanımızdan esnafımıza KOSGEB aracılığıyla bir defaya mahsus faizsiz kredi verilmesini talep etmekteyiz. Bu kredi özellikle küçük esnaflarımıza cansuyu olur ve ticari olarak da önünü görmesini sağlar. Ayrıca güçlü tek parti iktidarı da istikrar, huzur ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsat. 64. Hükümetin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine, ekonomiye ve reform sürecine odaklanacağına esnaf camiası olarak inancımız sonsuz” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > Karamercan: “64. Hükümet Hayırlı Olsun”
HABER YORUMLARI