Torku Jelifest

Karaman’da KOP gençlik festivali heyecanı

  • Giriş Tarihi: 6.05.2015 15:36
  • Güncelleme Tarihi: 15:36
Karaman’da KOP gençlik festivali heyecanı

Bu yıl Karaman’da gerçekleştirilecek olan ve bin 500 öğrencinin katılacağı KOP Gençlik Festivali için ilk grup Karaman’a geldi

Karaman’da 8-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan KOP Gençlik Festivali hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, festivale katılacak öğrenciler Karaman’a gelmeye başladı.

Yurt içi ve Yurt dışından bin 500 öğrencinin katılacağı Kop Gençlik Festivali, 8 Mayıs Cuma günü başlayacak. Karaman Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yüzlerce öğrencinin konaklayacağı çadırları kurarken, Karaman’a ilk gelen gurup da Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.

İlk defa düzenlenecek olan ve Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bu festivale çok büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Türk Dil Bayramı kutlamalarının hemen öncesinde böylesine büyük ve güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmak bizim için mutluluk verici. Şehrimiz günler öncesinden bu festivale hazırlandı. 60 ülkeden 1500 öğrenci Karaman’da bu festivale bizlerle birlikte ortak olacak. Sizleri elimizden geldiğince iyi ağırlamak, Karaman halkının konukseverliğini göstermek istiyoruz. Festival süresi boyunca konserlerle, gösterilerle, fuarlarla, panel ve sanatsal etkinliklerle sizlerle birlikte olacağız. Hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Türkiye > Karaman’da KOP gençlik festivali heyecanı
HABER YORUMLARI