Torku Jelifest

Karaman’da ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

  • Giriş Tarihi: 9.07.2015 6:22
  • Güncelleme Tarihi: 3:24
Karaman’da ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

Karaman Belediyesi, şehir genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bahar ayları itibari ile başlatmış olduğu ağaçlandırma çalışmalarına Karaman – Konya yolu üzerinde devam ediyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı açıklamada, yaklaşık dört kilometrelik yol üzerinde bulunan orta kaldırıma iklim yapısına uygun farklı türlerde ağaçların dikildiğini söyledi.

 

karamanda-agaclandirma-calismalari-suruyor-2

Yeşil bir Karaman için çalıştıklarını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

“Üniversite yolu, Organize Sanayi Yolu, 100. Yıl caddesi ve Konya Yolu üzerinde, toplamda yaklaşık 20 kilometre yol üzerinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları yapılıyor. Şehrin girişlerindeki yollar üzerinde, ana bulvarlar üzerinde ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Toplamına bakıldığı zaman binlerce metre kare alan üzerinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları yaptık. 2015 yılının ilk yarısında 20 bine yakın çeşitli türlerde ağaç, çiçek, çalı tipi bitkiyi toprakla buluşturduk. Yemyeşil bir Karaman anlayışı ile başlattığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz.”> Yeni Meram >Türkiye > Karaman’da ağaçlandırma çalışmaları sürüyor
HABER YORUMLARI