Torku Jelifest

Karaman Polisinden “Ceza yerine lokum ye” uygulaması

  • Giriş Tarihi: 6.05.2015 22:26
  • Güncelleme Tarihi: 22:26
Karaman Polisinden “Ceza yerine lokum ye” uygulaması

Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Trafik Haftası kapsamında yapılan "Ceza yerine lokum ye" uygulamasında, bugüne kadar trafik cezası yememiş sürücülere lokum ikram etti.

Polis ekiplerinin İsmet Paşa Caddesi üzerinde yaptığı uygulamada, sürücülere ehliyet ve ruhsat soruldu.

Sorgulamada şimdiye kadar trafik cezası yememiş sürücülere lokum ikram edilirken, içinde “Trafik kurallarına uyma konusunda gösterdiğiniz bu sorumlu ve duyarlı davranışınız için teşekkür ederiz” yazısının bulunduğu teşekkür zarfı verildi.

Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Murat Bademoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının trafikteki duyarlı sürücüleri tespit etmek olduğunu söyledi.

Uygulamanın devam edeceğini ifade eden Bademoğlu, “Amacımız, duyarlı sürücüleri tespit etmek suretiyle, trafik polisinin sadece ceza yazan değil, aynı zamanda onları ödüllendiren, onurlandıran kişi olduğunu vurgulamaktı. Sürücülerimizi uygulamalarımızda kontrol ediyor, ceza almadığı takdirde trafikte duyarlı bir vatandaş olmasından dolayı teşekkür mektubu veriyoruz. Bu uygulamamız sürücülerin trafiğe daha hassas ve duyarlı olmalarını sağlamak içindir. Uygulamalarımız Trafik Haftası kapsamında her gün devam edecek” diye konuştu.> Yeni Meram >Türkiye > Karaman Polisinden “Ceza yerine lokum ye” uygulaması
HABER YORUMLARI