Torku Jelifest

Karaman Kalesi “Her yönüyle” bir başka

  • Giriş Tarihi: 4.05.2015 12:00
  • Güncelleme Tarihi: 12:00
Karaman Kalesi “Her yönüyle” bir başka

Hafta sonunu Karaman Kalesindeki çimenlik alanlarında geçiren vatandaşların çimenlik alanda tükettiği gıda atıklarını çevreyi kirletmesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

Karaman’da hava sıcaklıklarının kendisi göstermesiyle birlikte vatandaşlar da hafta sonunu piknik alanlarında ve parklarda geçirdi.

Hafta sonunu kale çevresinde kahvaltı yaparak ya da çay içip, kuru yemiş tüketerek değerlendiren vatandaşlar renkli görüntülerin oluşmasını sağladı. Bazı vatandaşlar ip atlarken, bazıları da top oynadı. Ancak, gıda tüketiminin olduğu yerde geriye kalan gıda atıklarının vatandaşlar tarafından etrafa savrulmuş olması da Karaman Kalesindeki çimenliklerin ve kalenin kötü görünmesine neden oldu. Bu duruma tepki gösteren duyarlı vatandaşlardan biri olan Mustafa Bulut, “Her şey güzel, çok hoş. İnsanımız kalenin nimetlerinden faydalanabiliyor. Fakat biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Kendi attığımız bu atıkların temizliğini yine kendimiz yapmamız gerekirken,  çevreye attığımız bu çöplerle sanki hiç alakamız yokmuş gibi ardımıza bakmadan gidiyoruz” dedi.

Çevreye ve doğaya hassasiyet göstermenin önemine vurgu yapan Bulut, “Kendi yaşadığımız yerleri yaşanmaz hale getirmemeliyiz” şeklinde konuştu.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Türkiye > Karaman Kalesi “Her yönüyle” bir başka
HABER YORUMLARI