YAZARLAR

Gönlünü açmış canlara Sayın Valim.

Buluyor ve görüyor onlarda yaratanı,

Yüreği açık, gönül kapısı açık,

Kibir nedir bilmiyor,

Biliyor ki o makam kalıcı değil, ama yaptığı hizmet, aldığı gönül ve ulaştığı canlara verdiği emek kalıcı…

Kimi anlatıyorum. Karaman Valisi Sayın Süleyman Kahraman’ı anlatıyorum.

Hem Sayın Vali hem de eşleri Hanımefendi; Hayvan severliklerini ve doğayı, doğal yaşamı koruduklarını çevrelerine hissettiren, takip eden ve gereğini yaptıran doğa dostları.

Karaman Başıboş Hayvan Bakımevi’nin düzensiz olduğu ve hayvanların sıkıntıda olduğu bildirildi.

Konya İl Çevre ve Orman Müdür Yardımcısı, Karaman İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nden emekli Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği kurucularından, KONÇED Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Osman Nevres Yılmazlar, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Dilek Tokuş ile birlikte Karaman’a iki kez gittik. İlk gidişimizde gördüğümüz eksiklikleri Sayın Valimize ilettik. Karaman’da da Konya ilinde olduğu gibi üç ayda bir İl Hayvan Hakları Kurulu’nun toplanması dileklerimizi sunduk.

Hem Karaman Belediyesi, hem Karaman İl Çevre ve Orman Müdürlüğü çok nazik bir biçimde önerilerimizi aldılar ve bir ay sonra beni telefon ile arayarak:

“Mevcut barınağın eksikliklerinin giderildiğini, yeni barınak için proje hazırlandığını ve Karaman Valisi Sayın Süleyman Kahraman’ın talimatları ile bu barınağın iki ay içinde taşınacağı ve yeni barınağın iki ayda tamamlanacağı, yeni barınağın yerini ve projeyi görmemiz için bizi davet ettiklerini bildirdiler.”

Böyle güzel bir davete kim gitmez?

Aynı ekip hemen çıktık yola.

Eski barınağın toparlandığını, yeni barınağın projesini, inşaat alanını, yapılan birimleri gezdik.

Daha sonra Karaman Valimizi arayarak teşekkür etmek istedim. Makamlarında değillerdi.

Ama ertesi gün görevden dönerken, aradığımı haber alarak, lütfedip telefonla araması ve yapılan tüm çalışmalarını;

Yaban atlarına yem,

Göçmen kuşlara yemlikler,

Leyleklere yuvalar, suluk ve yemlikler,

Yaban koyunlarına koruma ve bunları sivil toplum kuruluşuna yüreğindeki sevgiyle anlatmak.

Sayın Valim’in gönüllülerle işbirliği, kibirlenmeyişi, telefonlara cevap verme nezaketiyle gönlümüzde yer eden valilerimizden;

Sayın Ziyaeddin Akbulut’u,

Sayın Namık Günel’i,

Sayın Ahmet Kayhan’ı,

Sayın Atilla Osman Çelebioğlu’nu ve

Sayın Osman Aydın’ı hatırlattı.

Yüreği büyük, kibirlenmeyen, bulunduğu makamdan tepeden bakmayan, devletin valisi olduğunu unutmadan, gönüllü kuruluşlarla birebir görüşmeyi içine sindirebilen, hem kapısını hem gönlünü açan valilerimizi nasıl hiç unutmamış ve hem saygı hem şükranla anımsıyor isek Karaman Valimiz Sayın Süleyman Kahraman’ı da öyle anacağız.

İçinizdeki merhamet, sevgi, sessiz canlara ulaşma hizmeti dileriz tüm yaşamınızı aydınlatır.

Yüce Tanrı emanet yarattığı bu canlara sahip çıkmanızı, tüm yaşamınızı huzurlu ve sağlıklı geçirmenizi, sevdiklerinizle birlikte geçirmenizi sağlayarak taçlandıracaktır.

Sayın Valim; Yeni barınağın açılış töreninde sizinle tekrar görüşmek ve vefakar, sadık, karşılıksız seven badem gözlülerimize çağdaş bir bakımevi açmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > KARAMAN’ DA BİR VALİ, BİR BAKIŞ, DOLU BİR YÜREK VE SINIRSIZ MERHAMET
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.