Torku Jelifest

KANAT ARAYIŞI

  • Giriş Tarihi: 20.06.2019 0:19
  • Güncelleme Tarihi: 16:22
KANAT ARAYIŞI

Fofana ile yeni sezonda devam etmeyecek olan yeşil-beyazlılarda kanat transferi için girişimler sürüyor

Mutlu Akü

KONYASPOR’DA transferdeki sessizlik sürüyor. Geçtiğimiz sezon Avrupa Kupalarına katılma hedefini son maçlarda kaçıran yeşil-beyazlılarda bu sezon için kadronun 3 veya 4 isimle takviye edilmesi düşünülüyor. İskelet kadroyu korumak ve sıkıntılı bölgelere transfer yapmak isteyen ekibimizde ilk transfer hücum hattına yapılmıştı. Beklenen performansın alınamadığı Jahovic ve Yatabare ile yollarını ayırmak isteyen yeşil-beyazlılar eski golcüsü Bajic’i 1 yıllığına kiralayarak bu bölgedeki sıkıntıyı çözmeye çalıştı. Forvet hattında Bajic’in alternatifi olarak Erdon ve Mücahit Can’ın düşünüldüğü büyük ölçüde bu mevki için başka transfer yapılmayacağı kaydedildi.

SOL kanat için ise arayışlar sürüyor. Konyaspor ile olan sözleşmesi biten ve kendisine sunulan teklifi kabul etmeyen Fofana’nın ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken bu mevki için etkili bir ismin transfer edilmesi düşünülüyor. Liste başında olan ve uzun süren görüşmelerde anlaşma yapılamayan Aatıf’ın Antalyaspor’a transfer olmasıyla bu defteri kapatan Konyaspor’da listedeki diğer isimlerle görüşmeler devam ediyor. Yerli piyasada istediği nitelikle oyuncu bulmakta zorlanan yönetimin sol kanat tercihini yabancı olarak düşündüğü ve girişimlerini sürdürdüğü belirtildi.

KONYASPOR’UN sol kanat için ince eleyip sık dokuduğu, hem yetenekli hem de maliyeti düşük oyuncularla ilgilendiği öğrenildi. Yönetim bu transfer için isim vermekten kaçınırken, yeni transferin Temmuz ayı başında başlayacak kampa yetiştirilmesi bekleniyor. Öte yandan takımdan gönderilmesi beklenen Uğur Demirok için bekleyiş sürüyor. Konyaspor kadrosundaki en maliyetli oyunculardan olan Uğur’un bonservisi eline verilmesi planlanıyor. Konyaspor’dan geçen sezon 3 milyonun üzerinde ücret alan Uğur’un ise başka takımdan bu ücretleri alamaması halinde Konyaspor’da kalmak istemesi durumu ise korkutuyor.

TOLGA DURMAZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > KANAT ARAYIŞI
HABER YORUMLARI