YAZARLAR

Seydişehir’de 2011 yılının şüphesiz en verimli hizmeti Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’nin eğitime başlaması ve Organize Sanayi Bölgesi’ne ilk temelin atılması oldu.

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü 156 öğrencisi ile eğitime başladı. Ancak bir bölüm asla yeterli olmamalı ve diğer bölümler 2012 yılında mutlaka açılmalı.

Diğer yandan, ikinci bir fakülte olarak “Sağlık Bilimleri Fakültesi” açılması için de çalışmalara başlamamız gerektiğini sürekli dile getiriyorum. Akabinde ise hedefimiz Tıp Fakültesi olmalı.

Görüşlerime bugünlerde hayal gözü ile bakanlar, küçümseyenler, olmaz diyenlere hiç itibar etmiyorum. Onlar yakın zamana kadar Alacabel’e tünel konusuna da küçük beyinleri ile aynı bakış içerisindeydi.

Çalışmalara başlayalım, Tıp Fakültesi binasının yapımını üstlenecek kişinin müjdesini de ben vereceğim.

BİR ADIM ÖNE GEÇTİLER

Hatırlanacağı üzere Seydişehir’e Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi açılması kararı YÖK’ten çıktığı zaman Beyşehir İlçesi’nde sadece Meslek Yüksek Okulu bulunuyordu. Seydişehir’e fakülte açılması kararından sonra harekete geçtiler ve fakülte kazandırdılar.

Bu durumda bünyesinde bir fakülte ve bir meslek yüksek okulu barındıran Beyşehir’e ilave olarak bir fakülte ve bir yüksek okul daha kazandırıldı. YÖK Başkanlığı’nın kararı doğrultusunda Ali Akkanat Meslek Yüksek Okulu fakülteye dönüştürülecek, akabinde ise yine Ali Akkanat ismini taşıyan bir Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu kurulacak.

YÖK tarafından alınan bu kararlar Milli Eğitim Bakanlığı’na Resmi bir yazı ile gönderildi. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.

GELELİM BİZE

Biz hala Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’ne üç bölüm daha açmayı başaramadık. Hala konuşuyoruz.

Şimdi soruyorum, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’ne üç bölüm daha açılmasının neresindeyiz, 2012 yılında bu bölümler açılacak mı?

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin açılması için rektörlüğe bir dosya sunuldu mu? Bölge kamuoyu gibi cevabı bende merakla bekliyorum.

ÜMİDİMİZ SUYA DÜŞÜYOR

Hatırlanacağı üzere Seydişehir’e T tipi Kapalı ve bünyesine bir de açık cezaevi yapılması 2011 yılı yatırım programına alınmıştı.

Bir müddet önce cezaevi yapımı konusunda bir gelişme olmadığını, hatta aldığım duyumlara göre bu önemli yatırımın komşu bir ilçeye kaydırılmasının söz konusu olduğunu dile getirmiştim.

Kısa süre önce basında şöyle bir haber yer aldı.

“Seydişehir’e yapılacak T tipi ceza evi yatırım öngörülen planlama süresi bitince tekrar 5 yıllık yatırım planına alındı.

Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimlerince ceza evinin yapılacağı yerde incelemelerde bulunulduktan sonra rapor aşamasına gelen ve yılbaşında temeli atılması beklenilen T Tipi cezaevinin durumu kamuoyunda merakla bekleniyordu.

Seydişehir Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 26–08–2011 tarihli rapordaki yeni ceza infaz kurumuna bir an önce başlanması konusundaki önerisi değerlendirildiği Seydişehir’e T Tipi kapalı ve Açık Ceza İnfaz Ceza Evi yapımı yatırım programına tekrar aldırıldığı inşaatına önümüzdeki 5 yıl içerisinde başlanacağı ve hizmete açılacağı planlandığı öğrenildi. Bu açıklama ümidimizin suya düştüğünün göstergesidir. Zira beş yıl içinde kim öle kim kala.

Hızlı Tren’in geçiş güzergahı için de inanılmaz bir mücadele yaşanıyor. Bakalım bu mücadeleyi kim kazanacak.

Sizce de öyle değil mi?

Gelinen noktada kan kaybetmiyor muyuz?

> Yeni Meram >Yazarlar > Kan Kaybediyoruz
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.