YAZARLAR

***

“CELLADINI kurtarıcısı olarak gören bir toplum, kasabın bıçağını yalayan aptal danaya benzer.”

***

Bisiklet patronu Müftüoğlu Emin’im,

Yaveri sayın Ahmet’i çok özledim.

Yol-İş nasıl Çankaya’m Ahmet’im,

Özlettirme emi Yeğenoğlu Necati’m.

***

HANİ NERDELER!

Bizimkiler, “Özgür Suriye Ordusu kazanıyor, kazanmak üzere” falan gibilerinden bağırıyor ama en son Amerikan Genelkurmay Başkanı bakın ne diyor:

“Suriye’de Esad kazanıyor.”

Öte yandan, Hariciye Nazırımız Ahmet Davutoğlu bey yine posta koyuyor: “Her tehdit karşılığını alacaktır, zamanında müdahale edilecektir.”

Zaten müdahale ettiğiniz an savaş resmen başlamış demektir; ki, Amerika da, Avrupa Birliği de, İngiltere de bunu istiyor. Bu ise “körün istediği bir göz Allah verdi iki göz” anlamına geliyor.

Başvekil Erdoğan ise Mısri masalıdır tutturmuş gidiyor. Dikkatleri oraya çeviriyor. Bu tarafa bakınca da, “PKK Suriye’nin kuzeyinde devletini kurduğunu açıklasa bile, tanımayız” diyor. Diyor da, “hükümet 15 Ekim’e kadar açılım için adım atmazsa saldırırız. Şu üç şeyi derhal yerine getirsin” diye kafa tutuyor ancak bu sözlere ‘tık’ yok.

PKK gelmiş sınırımıza, yanı başımıza, paçavrasını asmış, bıyık altı değil resmen gülüyor…

Yeniden içeriye gelelim…

Dünlerde Genel Kurmay Başkanının da vurguladığı üzere ABD’nin isteği Kandil’e gönderilemeyen jetlerimiz Suriye’nin kuzeyinde uçuyorlarmış…

Şimdi sadede gelelim:

Başvekilimiz Erdoğan ve ülkemiz sürekli kan kaybediyor…

Gezi parkı olaylarını sürekli “sokak olayları” diyerek duyuran, alt yazılar geçen AKP’nin sünepesi, “helal medya”dan TıRT, bazı yandaş gazete ve TV’lerin altını çizerek belirttikleri gibi, “PKK’nın Suriye kolu, Esad’ın ömrünü uzatmaya çalışıyor” diye uyutmaya devam ediyor, milli görevini yapıyor!

PKK’liler kuru sıkı atmalara ve sun’i kabadayılığa doymuşlar, “ey AKP! Liderimizin durumu ne ise bize acele bildir” diye emrivaki, aba altından sopa göstererek ekliyor: “Eğer bir Türk askeri dahi Suriye’nin kuzeyine girerse Türkiye kan gölüne döner.”

Biz düşünmeyeceğiz. Bu hallere düşürenler düşünecekler.

Allah aşkına neredeler?

***

UFAK TEFEK ŞEYLER

Hiç aklınıza geldi mi? Türk Lirasını gösteren o malum işaret neden öyle tırpana benziyor?. Madem “Türk Lirası” yazacaksan TL yaz… Ne o öyle orak gibi… Dik bir çizgi çek, sonra yukarıya doğru bur.

Kimin aklı, bilinmiyordur!

GELELİM televizyon kanallarındaki işaretlere… Örneğin “genel” anlamında herkesin izleyebileceği işareti hiç beğenmiyorum. Sanki ardı ardına üç mezar taşı konmuş gibi acayip soğuk.

Kimin aklı, bilinmiyordur!

“YERLERE tükürmeyin, cezası var” da bakar mısınız yerlere?

Bakmayın, çünkü baktıkça tüküresiniz gelir.

Kimin aklı, bilinmiyordur!

ARAÇLARIMIZ… 10 araçtan ortalama 6’sında bir yazı var. Örneğin, “Enişte-kayın”“Yoğurtçu” “Geçme beni geçerim seni”“Tek rakibim THY”“babam, anam, dedem, kardeşim sağolsun” gibi…

Kimin aklı, bilinmiyordur.

Yazılar dikkati dağıtabilir ama trafiğimiz de bir şey yapmıyor ki!. Her sürücünün başına bir polis verilebilir mi!

> Yeni Meram >Yazarlar > Kan
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.