Torku Jelifest

Kalaycı’dan Konya’ya Özel Ekonomi Bölgesi Teklifi

  • Giriş Tarihi: 23.05.2015 16:54
  • Güncelleme Tarihi: 16:54
Kalaycı’dan Konya’ya Özel Ekonomi Bölgesi Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Özel Ekonomi Bölgesi kurarak Konya’da üretim ve istihdamın artırılabileceğini söyledi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve 1. sıra Konya milletvekili adayı Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek ile beraber seçim çalışmaları kapsamında Konya Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret etti. Konya Sanayi Odası Başkanı ve KOS Başkan Vekili Memiş Kütükçü ile görüşen Mustafa Kalaycı çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Mustafa Kalaycı, kendi seçim beyannamesinde yer alan Özel Ekonomi Bölgesi’nin Konya’ya kazandırılması için yeni dönemde yoğun çaba sarfedeceğini vurguladı. Kalaycı, “Türkiye’de sanayi Marmara Bölgesine yığıldı. Alternatif olarak Konya en ideal yer. Altyapıları tamamlanarak serbest bölgeyi de içerisine alıp üretim yapacak şekilde Özel Ekonomi Bölgesi kurulmalı. Bunun örneği Güney Kore’de var. Özel Ekonomi Bölgesi kurulduktan sonra hem üretim artıyor bununla beraber istihdam oranı da yükseliyor. Yani binlerce işsizimize iş sahası açılmış oluyor. İzmir ve Gebze’de bulunan Yüksek Teknoloji Enstitüsü de Konyamıza kurulmalı. Konyamız makine sanayinde önde gelen illerimizden birisi, altyapımız var. Savunma sanayii, makine sanayi, malzeme teknolojisi ve stratejik konularda bir patlama yaşatabiliriz. Yoğun şekilde ithal edilen bu malları Konyamız’da üretme kabiliyetimiz var. Bunun mevzuat altyapısının da oluşturulup gerekli düzenlemelerle Konyamızdan başlayarak ülkeye yayılacak bir üretim ve istihdam artışı yaşanabilir” dedi.
Mustafa Kalaycı ve beraberindekiler Galericiler Sitesini de ziyaret ederek esnafla görüştü, seçimlerde destek istedi.> Yeni Meram >Konya > Kalaycı’dan Konya’ya Özel Ekonomi Bölgesi Teklifi
HABER YORUMLARI