Torku Jelifest

“Kadınlar Çektiklerini Sergilediler” fotoğraf sergisi açıldı

  • Giriş Tarihi: 6.03.2015 23:03
  • Güncelleme Tarihi: 23:03
“Kadınlar Çektiklerini Sergilediler” fotoğraf sergisi açıldı

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kadın üyelerinin, kadına uygulanan şiddete vurgu yapmak için çektiği fotoğraflardan oluşan “Kadınlar Çektiklerini Sergilediler” sergisi açıldı.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışta konuşan dernek başkanı İsmail İkiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadına şiddeti anlatan fotoğrafların, kadın üyelerce çekildiğini söyledi.

Kadına şiddetin güncel sorunlar arasında yer aldığını ifade eden İkiz, buna dikkat çekmek adına fotoğrafların çekildiğini kaydetti.

İkiz, üyelerin başarılı bir çalışma ortaya koyduğunu dile getirerek, “Kadın olmalarından dolayı bu şiddet sorununu onların erkeklerden daha iyi anlatabileceğini düşündük. Kadına şiddetin ön plana çıkması adına anlamlı fotoğraflar çekildi. Bu projede tüm kadın üyelerimiz çalıştı. Güzel bir proje ortaya koydular” şeklinde konuştu.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Fulya Küçükaksoy da dernek üyesi kadınların çektiği toplumda kadına şiddeti konu alan bir sergiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

Serginin kadına şiddeti ve yaşadıkları zorlukları anlattığını belirten Küçükaksoy, serginin ardından yine benzer bir konuyu ele alan “Kurdele Ya Da Artı Sonsuz” oyununun gösterileceğini söyledi.

Küçükaksoy, vakıf olarak sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini ifade ederek, “Bugünkü etkinlikle kadına şiddetin yerini anlatmayı amaçladık, kadına verilmesi gereken değeri vurgulamaya çalıştık. Sergi farklı meslek gruplarındaki kadınların gördüğü şiddeti anlatıyor” diye konuştu.

Sergi, 11 Mart Çarşamba’ya kadar ziyaret edilebilecek.> Yeni Meram >Kültür-Sanat > “Kadınlar Çektiklerini Sergilediler” fotoğraf sergisi açıldı
HABER YORUMLARI