Torku Jelifest

Kadın korosundan çiğ köfteli konser

  • Giriş Tarihi: 9.03.2015 13:12
  • Güncelleme Tarihi: 13:12
Kadın korosundan çiğ köfteli konser

Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu Türkiye’de bir ilke imza attı.

Saniye Rıza Kız Çocuklarını Koruma Derneği yararına sahne alan 105 kişilik dev koro, ilk bölümünde Türk Sanat Müziği şarkılarına yer verdiği konserin ikinci bölümünde sahnede çiğ köfte yoğurdu, Urfa türkülerinden örneklerle müthiş bir şov sunarak, Şanlıurfa’nın ünlü “Sıra Gecesi”ni canlandırdı.

İmre Erten’in okuduğu “Anadolu Kadını” şiiriyle başlayan “Dünya Kadınlar Günü” konserinde, Şef Dr. Aysel Gürel sözlerini yazıp hicaz makamında bestelediği “Kadına Şiddet Olmasın” marşını solo olarak bizzat seslendirdi. Dans grubu da şarkının sözlerini işaret diliyle sahnelerken, konseri izleyenler “Cinayetler olmasın, Özgecanlar solmasın, Hayatın baharında, Kalpler elem dolmasın” dörtlüğüne alkışlarla eşlik etti. Konserde Müzeyyen Senar ve Kazancı Bedih sahneye yansıtılan görüntüler ve kendi seslerinden şarkılarla anılırken, Filiz Büyükçoban, Gülay Sürücü, Aynur Öztan, Nermin Başaran, Gülsenem Yılmaz, Yasemin Demirci de solist olarak görev yaptı.

KADINLAR “SIRA GECESİ”NE DE EL ATTI
Sıra Gecesi’nin canlandırıldığı ikinci bölüm alkış yağmuru eşliğinde başladı, alkışlarla devam etti. Koristlerden Zarif Ulak ve Nesrin Çavuşoğlu sahnede çiğ köfte yoğurdu, Urfa türküleri peş peşe söylendi. Harran Kebapçısı’nın sponsorluğunda konuklara da çiğ köfte ikram edildi.
Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ile Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Emiroğlu ve Saniye Rıza Kız Çocuklarını Koruma Derneği Başkanı Habibe Çıngıloğlu da konser sonunda Şef Aysel Gürel’e çiçek verdiler.

Şef Dr. Aysel Gürel, koronun farklı konseptle konser planladığını ve çok çalışarak sahneye çıktıklarını belirterek, Bursa’nın ünlü gezek kültürünü de önümüzdeki dönemde sahneye taşıyacaklarını vurguladı.> Yeni Meram >Magazin > Kadın korosundan çiğ köfteli konser
HABER YORUMLARI