Ruşeym Torku

Kabakcı, Kosova’ya Gitti

  • Giriş Tarihi: 17.07.2013 16:04
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Kabakcı, Kosova’ya Gitti

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da bulunduğu bir heyetle Kosova’ ya gitti.

Why Note!?

Kabakcı, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile birlikte Kosova’da önemli görüşmelere katıldı.

Mustafa Kabakcı ve beraberindeki heyetin Kosova ziyareti büyükelçilik ziyaretiyle başladı. Ziyarette Ticaret Müşaviri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinden temsilciler, TİKA, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi temsilcileri, Kosova-Türkiye Ticaret Odası ve Kosova’da sağlık alanında yatırımları bulunan Türk firmalarının temsilcileri katıldı.

Daha sonra Kosova Sağlık Bakanı Sayın Ferid Agani ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ile yapılan görüşmeye katılan Kabakcı, Sultan Murat Türbesi ile Priştine’de bulunan Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret etti. Heyet için verilen iftara da katılan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Kosova ziyareti kapsamında Kosova ile Türkiye Sağlık Bakanlıkları arasında uzun yıllara dayanan işbirliği sayesinde önemli projeler masaya yatırıldığını, özellikle Sağlık Bakanlığı’nın Priştine Üniversitesi Hastanesi’nde 60 yataklı yoğun bakım servisi inşa edeceği haberinin tüm Kosovalılar’ı sevindirdiğini belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kabakcı, Kosova’ya Gitti
HABER YORUMLARI