kapat
Ruşeym Torku

Jandarmadan Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 6.01.2014 16:01
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Jandarmadan Ziyaret

Konya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Verem Savaş İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, yardımcısı Yarbay Ümit Fidan ve diğer askeri personelle Verem Savaş İl Koordinatörü Dr. Ali Beke Yamaç’ı ziyaret etti. Albay Emin Dursun ziyarette yaptığı konuşmada, insan sağlığı için her türlü işbirliğine açık oldukları mesajını verdi.
Veremle Savaş Eğitimi Haftası nedeniyle er ve erbaşların yanı sıra rütbeli personele de eğitim verileceğini bildiren Albay Dursun, “Konu sağlık olunca bütün ilgili kurumlarla işbirliğine ve ortak projelere hazırız. Bugünkü ziyaretimizin amacı da budur. İl Jandarma Komutanlığımızda askeri personele eğitim verilecek. Sorumluluk alanımızda Verem Savaş İl Koordinatörlüğü’nün yapacağı hizmetler için kapımız her zaman açık. Tedavisi mümkün bir hastalık nedeniyle artık günümüzde insanlar ölmemeli” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Ali Beke Yamaç, Albay Dursun ve diğer askeri personelin gösterdiği samimiyet için teşekkür etti. Jandarma’nın kırsal bölgede birlikte çalıştıkları kurumların başında geldiğini söyleyen Dr. Yamaç, ilaç tedavisiyle veremden kurtulmanın mümkün olduğunu sözlerine ekledi.
Albay Dursun ve beraberindekiler ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.> Yeni Meram >Arşiv > Jandarmadan Ziyaret
HABER YORUMLARI