Torku Jelifest

İzmir’de SAT eğitimindeki kazada şehit olan asker Konya’da toprağa verilecek

  • Giriş Tarihi: 26.04.2019 10:04
  • Güncelleme Tarihi: 10:04
İzmir’de SAT eğitimindeki kazada şehit olan asker Konya’da toprağa verilecek

İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte, tahrip eğitimi sırasında meydana gelen kaza sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut'un cenazesi bugün ikindi namazından sonra Konya'nın Seydişehir ilçesinde toprağa verilecek.

İzmir’de SAT Özel İhtisas Kursu’ndaki tahrip eğitimi sırasında, meydana gelen kaza sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Şehit olan askerin Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut olduğu öğrenildi.

1’i kız 3 kardeş oldukları öğrenilen şehit Bulut’un evli ve 2 çocuğu olduğu öğrenildi. Şehidin eşinin Konya Seydişehir’de yaşadığı da belirtildi.

Şehit Bulut’un cenazesi ikindi  namazını müteakip eşinin ve çocuklarının yaşadığı Seydişehir’de defnedilecek.

Valilik açıklaması:

25 Nisan 2019 tarihinde İzmir’in Urla ilçesindeki SAT Özel İhtisas Kursunda tahrip eğitimi sırasında meydana gelen patlama sonucunda Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin BULUT şehit olmuştur. Şehidimizin Cenazesi 26/04/2019 günü Seydişehir İlçesi Muallimhane Camiinde kılınacak ikindi ve cenaze namazına müteakip Seydişehir Şehitliğine defnedilecektir. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabr-ı cemil dileriz.> Yeni Meram >Güncel > İzmir’de SAT eğitimindeki kazada şehit olan asker Konya’da toprağa verilecek
HABER YORUMLARI