Torku Jelifest

İzlanda basınına göre Milliler’in bekletilmesinin nedeni Konya Havaalanı

  • Giriş Tarihi: 10.06.2019 13:37
  • Güncelleme Tarihi: 13:45
İzlanda basınına göre Milliler’in bekletilmesinin nedeni Konya Havaalanı

İzlanda basınında yer alan habere göre, A Milli Futbol Takımı İzlanda'ya 'onaysız' bir havaalanı olan Konya Havaalanı'ndan uçtuğu için ek güvenlik kontrollerinden geçirildi

Mutlu Akü

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın, 2020 UEFA Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu karşılaşması için gittiği İzlanda’da karşılaştığı kötü muameleyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son olarak İzlanda basını Milli Takım’ın Konya Havaalanı’ndan uçuş yaptığı için İzlanda’da problem yaşadığını yazdı. İzlanda gazetesi Morgunbladid’in iddiasına göre, Konya Havaalanı ‘onaysız’ olduğu için milliler Leifur Havaalanı’nda ek güvenlik taramasından geçirildi.

Fransa karşılaşmasının oynandığı Konya’da İzlanda’ya giden Milli Takım, 6.5 saatlik uçuşun ardından İzlanda’ya ulaşmış ancak havaalanında da ek güvenlik aramalarından ve pasaport kontrolünden geçirilerek üç saatten daha uzun bir süre boyunca bekletilmişti.

Dışişleri kaynakları, İzlanda makamlarıyla sorunsuz geçiş için yapılan yazışmalara karşın bu durumun yaşandığını belirterek, İzlanda’ya nota verileceğini belirtmişti.

Milli Takım’ın oynayacağı kritik karşılaşmanın öncesinde yaşanan krizin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da İzlanda’ya hareket etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun İzlandalı mevkidaşıyla bir görüşme yapması bekleniyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > İzlanda basınına göre Milliler’in bekletilmesinin nedeni Konya Havaalanı
HABER YORUMLARI