Torku Jelifest

İthal muza yerli üretim etiketi

  • Giriş Tarihi: 1.10.2018 10:52
  • Güncelleme Tarihi: 10:52
İthal muza yerli üretim etiketi

Fırsatçılar, uyanıklıkta sınır tanımadı. Muzun etiketinin üzerine “İthal. Kilo 11.90 TL” diye yazdı. Ancak aynı etikette yerli malı damgası vardı. 499. 95 TL’lik pijama üstünü görenlerin ise uykuları kaçtı....

Mutlu Akü

Fırsatçılar, uyanıklıkta sınır tanımadı. Muzun etiketinin üzerine “İthal. Kilo 11.90 TL” diye yazdı. Ancak aynı etikette yerli malı damgası vardı. 499. 95 TL’lik pijama üstünü görenlerin ise uykuları kaçtı….

Fırsatçılar, uyanıklıkta sınır tanımadı. Muzun etiketinin üzerine “İthal. Kilo 11.90 TL” diye yazdı. Ancak aynı etikette yerli malı damgası vardı. 499. 95 TL’lik pijama üstünü görenlerin ise uykuları kaçtı…

Dolar indi, fiyatlar değişmedi. Fırsatçıların zam haberlerine her geçen gün bir yenisi eklendi. Vatandaş zam şoku yaşarken etiket üzerindeki oyunlar ise görenleri şok etti. Bir muz kolisinin üzerindeki etiketteki ifadeler “Muz İthal. Kilo 11.90 TL” şeklindeydi.

Ancak kolinin üzerine dikkatlice bakıldığında skandal kendini ele verdi. Çünkü etiketin üzerinde “Üretim Yeri Türkiye” ifadesi yazılıp bir de Yerli Malı logosu yerleştirildi. Yerli malı teşvik etmek için kullanılan logonun bile fırsatçılığa alet edilmesi büyük tepki çekti.

.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > İthal muza yerli üretim etiketi
HABER YORUMLARI