Torku Jelifest

İsyan etti: Vurup duruyorsunuz çocuğa!

  • Giriş Tarihi: 17.11.2015 20:51
  • Güncelleme Tarihi: 20:51
İsyan etti: Vurup duruyorsunuz çocuğa!

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, son dönemde medyada çıkan Umut Bulut haberlerine isyan etti.

Galatasaray, Saraybosna’da Sarajevo takımı ile oynadığı hazırlık maçından sonra İstanbul’a döndü ve Antalyaspor maçı hazırlıklarına bugün öğle saatlerinde yaptığı antrenman ile başladı. Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, özellikle sosyal medyada Umut’un sözleşmesinin uzatılmasına yönelik tepkiler üzerine şunları söyledi:

‘Umut gibi oyunculara ihtiyacımız var’
“Umut’un sözleşmesi otomatik uzamasa dahi, ben Umut’un sözleşmesini uzatacaktım. Umut kadar koşan, mücadele eden oyuncu var mı? Attığı ve attırdığı goller de var. Kimse Umut’u düşünüyor mu? Bu kadar ağır eleştirilere karşı bu çocuk nasıl bir psikoloji içine girer. Ben oyuncularımdan ve diğerlerinden de memnunum. Sosyal medyadaki eleştirilere de aldırmıyorum. Bu çocukların gösterdiği mücadeleyi bilen biziz. Bizim böyle oyunculara ihtiyacımız var. Kendi menfaatlerini değil takımın menfaatlerini düşünen oyunculara ihtiyacımız var. Umut, takımı için oynayan bir futbolcu.”

‘Kulübü Akhisar’a mı çeviriyor’ dediler
Hamza Hamzaoğlu, sosyal medyadaki eleştiriler yüzünden Oumar Niasse’yi transfer edemediklerini belirtti ve yine tepkili konuşmasını sürdürdü. Hamzaoğlu, “Bilal’den sonra, ‘kulübü Akhisar’a mı çeviriyor’ dediler. Bu yüzden alamadık. Şimdi yaptıkları ortada ve transferi artık zor. Niasse’nin bizde yeri ayrı ve değerini biliyoruz, ama bizim de onda ayrı bir yerimiz olduğunu biliyorum. O zaman her yaptığımızı eleştirdiniz, karşı çıktınız, ama aldığımız 3 kupayı görmediniz” diye konuştu.

‘Madrid’e moralli gitmek istiyoruz’
Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, Antalyaspor maçına da mutlaka kazanmak amacıyla hazırlandıklarını belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Ligde aldığımız Rize mağlubiyeti var. Kazanmamız gereken maçtı ancak son dakikalarda yediğimiz 2 gol var. Güçlü bir rakiple oynayacağız, Antalyaspor ile… Bu maçtan iyi bir skorla ayrılıp Madrid’e moralli gitmek istiyoruz.”

Teknik direktör Hamzaoğlu, transfer konusunda ise şunları söyledi:

‘Ocak ayında transfer çalışmalarımız olacak’
“Günlerdir gazetelerde transfer haberleri yazılıyor. Bunu şu anda gündeme getirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Mevcut kadromuz var, sezon başından beri ortaya koyduğumuz futbol ortada. Ocak ayında transfer çalışmalarımız olacak. Kevin’n durumu şu anda iyi, ancak daha fazla maç oynamaya ve yoğun maç temposunu yakalamaya ihtiyacı var. Şu ana kadarki performansı sevindirici. Kadromuza güç katacağını düşünüyorum. Yönetimle aramızda transferde nasıl fikir ayrılığı olabilir?

‘Donk’u düşünüyoruz ama görüşmedik’
Yönetimle isimler arasında konuşmadık. Yönetimin, ‘hocam o oyuncu olmasın da bu olsun’ gibi bir kararı olmadı ve onlar da sağ olsunlar işi bize bırakıyorlar. Düşündüğümüz oyuncular var, bir tanesi de Donk, ama hiçbir şekilde temasımız olmadı. 30 oyuncudan biri Donk. Norveçli Sigthorsson’u düşündük ama ailesi Fransa’yı istedi. Şu anda kendisi iyi gitmiyor. Bazı oyuncularda daha netleşmiş durumdayız ve temasa geçeceğiz, ama önceliğimiz transfer değil. Şimdi ilk hedef Antalya’yı yenmek ve Atletico maçına hazırlanmak. İşimiz kolay değil. Atletico Madrid ile sahasında oynayacağız ama teslim olmayacağız.

“Burak ve Selçuk perşembe gününden itibaren bizimle çalışacak’
Sakatlıklara da değinen Hamzaoğlu, “Selçuk ve Burak büyük kayıp ama illa ki birileri oynayacak. Hakan ve Chedjou iyi bir uyum yakaladı ve ikisi ile davam ediyoruz. Semih ve Denayer de var tabi ki. Genç oyuncularımıza ağabeylerinden bir şeyler öğrensin diye sık sık bir araya getiriyoruz. Hepsini yakından görmek ve tanımak için kamplara ve hazırlık maçlarına götürüyoruz. Oradan da 1-2 oyuncu aramıza katılacak. İkinci yarıda Kevin ve Hamit de aramıza katılacak, alternatiflerimiz artacak. Sakat oyunculardan Burak ve Selçuk Perşembe gününden itibaren bizimle çalışacak. Hamit ile Carole’un 15 gün sonra bizimle olmalarını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

‘Teröre maruz kalanların acısını paylaşıyoruz’
Podolski’nin Paris’te yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilendiğini de vurgulayan Hamza Hamzaoğlu, “Teröre maruz kalanların acısını paylaşıyoruz. Podolski’nin orada o olayları yaşamasına üzüldük, ama çok insanın acısı var, Allah hepsinin yardımcısı olsun. Biz işimize bakmaya devam edeceğiz” dedi> Yeni Meram >Spor > İsyan etti: Vurup duruyorsunuz çocuğa!
HABER YORUMLARI