Torku Jelifest

İstanbul Konya hızlı tren bilet fiyatları ne kadar?

  • Giriş Tarihi: 19.12.2014 0:14
  • Güncelleme Tarihi: 0:14
İstanbul Konya hızlı tren bilet fiyatları ne kadar?

İstanbul Konya yüksek hızlı tren seferleri başladı. İlk hafta ücretsiz olan İstanbul Konya yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatları ne kadar ?

Mutlu Akü

Konya – İstanbul Hızlı Tren (YHT) seferleri bugün başlıyor peki İstanbul Konya arası kaç saate iniyor, kaç saatte bir sefer var ve bilet fiyatları ne kadar?

Konya İstanbul hızlı treni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı törenle seferlerine başlıyor. 17 Aralık Şeb-i Arus törenleri sebebiyle İstanbul Konya hızlı treninin açılışı da aynı güne denk getirildi.

İSTANBUL KONYA HIZLI TRENLE KAÇ SAAT?

Konya-İstanbul arasındaki seyehat süresi mevcut durumda otobüsle 10-11 saat sürüyor. Hızlı trenle ise İstanbul Konya arası 4 saat 15 dakikaya düşecek.

 

KONYA İSTANBUL SEFER SAATLERİ

Konya-İstanbul YHT (hızlı tren) seferleri her gün 2 gidiş ve 2 dönüş olarak gerçekleştirilecek. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın verdiği bilgiye göre hızlı tren Konya’dan 6.10 ve 18.35 saatlerinde seferlerine başlayacak. İstanbul Konya hızlı tren seferleri ise Pendik istasyonundan saat 07.10 ve 18.30 saatlerinde gerçekleşecek.

istanbul-konya-hizli-tren-bilet-fiyatlari-ne-kadar-2

 
İSTANBUL KONYA YHT DURAKLARI

İstanbul ile Konya arasına 4 saate düşüren hızlı tren İzmit, Arifiye, Bozüyük, Eskişehir ve Konya güzergahında hizmet verecek.
HIZLI TREN SEFER SAYILARI

Konya-İstanbul seferlerinin başlamasıyla birlikte YHT’lerin sefer ve hareket saatlerinde yeni düzenleme yapıldığını bildiren Bakan Elvan, buna göre;

-Ankara-İstanbul-Ankara arasında günlük 10 sefer,
-Konya-İstanbul-Konya arasında günlük 4 sefer,
-Ankara-Konya-Ankara arasında günlük 14 sefer,
-Ankara-Eskişehir-Ankara arasında günlük 8 sefer olmak üzere toplam 36 sefer yapılacağını açıkladı.
HIZLI TREN KONYA İSTANBUL BİLET FİYATLARI

HT’lerde erken bilet alan yolcuların 42,5 liradan başlayan fiyatlarla seyahat etme imkanına kavuşacağını vurgulayan Elvan, indirim harici normal zamanlardaki bilet fiyatlarını da şöyle açıkladı;

EKONOMİ SINIFI TAM BİLETİ………………..85 lira
BUSINESS TİPİ TAM BİLET……………………119 lira
ÖĞRENCİ+ÖĞRETMEN+TSK MENSUBU + 60-64 YAŞ ARASI+GİDİŞ DÖNÜŞ BİLETİ ALARLAR İLE BASIN MENSUPLARI İÇİN BİLET……………..YÜZDE 20 İNDİRİMLİ

7-12 yaş arası ve 65 YAŞ ÜSTÜ BİLET FİYATLARI İSE YÜZDE 50 İNDİRİMLİ.

 
istanbul-konya-hizli-tren-bilet-fiyatlari-ne-kadar-315 LİRAYA KAHVALTI YA DA SICAK YEMEK

Konya-İstanbul seferlerinin başlaması ile birlikte yolcuların Ankara-İstanbul YHT’lerde sunulan “Plus” hizmeti ile tanışacağını ifade eden Elvan, “business” ve “ekonomi’ bölümünde seyahat eden yolcuların 15 lira karşılığında sabah seferlerinde kahvaltı, akşam seferlerinde sıcak yemek alma imkanına sahip olacağını belirtti.

 

Kaynak : internethaber> Yeni Meram >Güncel > İstanbul Konya hızlı tren bilet fiyatları ne kadar?
HABER YORUMLARI