kapat
Ruşeym Torku

İsrail Paneli Düzenlendi

  • Giriş Tarihi: 3.06.2013 15:28
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
İsrail Paneli Düzenlendi

İsrail’in Mavi Marmara Baskını, İsrail’in politikaları ve Türkiye ile dünden bugüne ilişkileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “İsrail?” başlıklı panelde masaya yatırıldı.

Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu ile Mavi Marmara baskını sırasında gemide bulunan Gazeteci-Yazar Mustafa Yahya Coşkun’un konuşmacı olarak katıldığı panel Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Programa AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, İl Genel Meclisi Başkanvekili Doğan Çiftkat, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol ve Mustafa Dündar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, İlçe Gençlik Kolları Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelin açış konuşmasını yapan AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, Taksim Gezi Parkı’ndaki olayları değerlendirdi. İzi, “Bu yoğun günlerde itidalli davranışlarda bulundukları için de tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu millet sözünü söyler ama sandıkta söyler” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra panele geçildi. Panele AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı moderatörlük yaptı. Programa katılan gençlere teşekkür eden Mustafa Kabakcı, Türklerin tarihlerinde hiçbir zaman ve hiç kimseye zulüm etmediğini dile getirdi. Kabakcı, “Biz, büyük bir ümmetin fertleriyiz ve kendimizin farkına varmalıyız. Dünya’da en önemli üç devleti bizler kurduk. Daha da önemlisi, tarihte hiçbir zaman güçlüden yana, haksızdan yana olmadık. Türk milleti tarihin hiçbir döneminde ve hiç kimseye zulüm yapmamıştır. Zaman zaman küçük olay veya olumsuzluklar olmuş olabilir. Ama biz, zalimin ve haksızın düşmanıyız. Onun için geçmişimize, bugüne ve yarına dair önemli sorumluluklarımız var” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İsrail Paneli Düzenlendi
HABER YORUMLARI