YAZARLAR

***

“BİR ezanla geldin, bir sela ile çekip gideceksin ey insanoğlu! Neyin derdindesin?

***

ÖDEYENLER ENAYİ Mİ?

Ülkemizdeki her 4 araçtan birinin muayenesiz olduğunu gösteriyor.

Yeni düzenleme, cezaya kalmış vatandaşlara çok büyük indirim sağlıyor. Ortalama muayenesi 1 yıl gecikmiş bir otomobil için 100 lira ödenmesi gereken ceza 18 liraya düşüyor.

Muayenesi 4 yıl gecikmiş bir minibüs sahibi 400 lira yerine 50 lira, kamyon sahibi 535 lira yerine 68 lira, traktör sahibi 203 lira yerine 25 lira ödeyecek.

Yapılandırılan borç peşin ödeneceği gibi 6, 9, 12 veya 18 taksitte ödenebilecek. Ayrıca, 31 Aralık 2013 tarihinden önce verilmiş olan ve tutarı 120 liranın altında kalan trafik idari para cezalarının ilgililerine tebliğ edilmesinden, tebliğ edilmiş olanların ise tahsilinden vazgeçilecek.

Motorlu taşıt vergisi ve trafik para ceza borcu olan araç sahiplerinin 1 Aralık 2014 tarihine kadar www.gib.gov.tr sitesinden online olarak başvuru yapmaları gerekiyor” dedi.
İyi, çok güzel hoş da… Vergisini zamanında ödeyenler enayi mi sayılacak?

Tuhaf bir ülkedeyiz, uygulamaları çiğneyenlere kıyak bol…

***

Emekli Orgeneral Edip Başer’den:

*

***

IŞİD GERÇEKLERİ…

-Araştırmaya katılanların yüzde 80’i IŞİD’i terör örgütü olarak gördüğünü söyledi. Yüzde 9’u ise bu görüşe katılmıyor.

-Katılanların yüzde 59’u IŞİD’i Türkiye için bir tehdit olarak gördüğünü söyledi. Bu oran CHP’li seçmenlerde yüzde 74’e çıkarken, MHP’lilerde yüzde 61, BDP’lilerde yüzde 56 ve AK Partililerde yüzde 50 seviyesinde.

-MetroPOLL’ün anketinde IŞİD’e sempati duyanların oran yüzde 1.3, duymayanların oranı yüzde 94.

-Ankete katılanların yüzde 53’ü El-Kaide, El-Nusra veya IŞİD’in Türkiye sınırları içinde bir terör eylemi yapabileceğini düşünürken, bu görüşe katılmayanların oranı yüzde 27.

-Katılımcıların yüzde 76’sı hükümetin IŞİD’in Türkiye’deki faaliyetlerini engellemesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Bu görüşe katılmayanların oranı yüzde 10.

-Katılımcıların yüzde 52’si Türkiye’nin IŞİD’e karşı uluslararası askeri bir operasyona katılmasını istiyor. Bu oran AK Parti’ye oy verenlerin arasında yüzde 47, CHP’lilerin arasında yüzde 57, MHP’lilerde yüzde 50 ve BDP’lilerde yüzde 82.

***

-YAZILI-

> Yeni Meram >Yazarlar > IŞİD gerçeği
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.