YAZARLAR

İş yerinde huzur o kadar önemlidir ki kişiler, çalışmaları ile hem kendilerini,hem de müesseselerini yüceltirler. Düşünün bir kez; Her gün sabah 8.00-Akşam 17.00 arası, yani 8 saat ya da az fazlası, ailelerimizden çok iş arkadaşlarımızı, özel sektörde isek yine iş yeri arkadaşlarımızla, patronumuzu görüyoruz. Memurun en büyük patronu Devlet olmakla beraber, idari amiri, yöneticisi ya da ünvanı başına bir “Baş ya da Başkan” kelimesi kapmışsa , kraldan çok kralcı bir şahıs ta olabilmektedir.

İş yeri huzurlu oldu mu, çalışanlar sevinç içinde koşarak iş yerine gelirler ve özel sektörde en iyi müessesenin kendilerininki olmasını isterler. İş yeri resmi bir daire olanlar da; Güçlü bir Devlet’in kendisi, çocukları ve torunlarının en büyük garantisi olduğunu bildiklerinden ve gerçek vatan sevgisi ile üstün gayretle çalışırlar. Ancak; bazan devlet dairelerinde olsun, hastanelerde, ya da özel sektörde olsun, özellikle başarılı insanları kıskanan meslektaşları, o şahıs üzerinde görünürde olmayan manevi işkence yaparlar . Sinirlerini bozarak, elindeki imkanları kısarak, en belalı ve yeteneksiz yardımcıyı vererek, çalışma şevkinizi kırıp, sizi istifaya kadar zorlarlar ki bu kanunlar karşısında ağır suç olan mobbing’tir. Hatta bunu sizin yüzünüze gülerek dahi yapabilirler. Kendileri ise, omuzlarına basıp yükselebileceklerini sandıkları becerikli, çalışkan, başarılı ancak saf olması da tercih edilen insanları alıp, onların emek ve başarılarından kendisine pay çıkarmaya çalışırlar.

Devlet dairelerimizde, fakülte ve hastanelerimizde ya da özel sektördeki iş yerlerimizde olsun “ben” demeyi bırakıp “biz” demeyi öğrenemedikçe kayda değer büyük başarılara ulaşamayız. Bu nedenle her yerde “gizli ya da açık” Mobbing önlenmelidir.Bunu yapanlar O müesseseye daha fazla bir kötülük yapamazlar. Mutlaka önlenmelidir. Fakültelerde, hastanelerde, özel sektörde hasılı her müessesede başarı “ben” değil “biz”le yani herkesin sahip çıkmasıyla sağlanır.

Vatanımız ve milletimizin de, ekonomik , teknolojik ve siyasi yönden Hür ve Tam bağımsız mutluluğu da, “ben”le değil, “biz”le yani sağlam, ayırım yapmayan güçlü bir “birlik ve beraberlik”le sağlanır.

Hepinize sevgi ve saygılarımla.

> Yeni Meram >Yazarlar > İŞ YERİNDE HUZUR ya da MOBBİNG
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.