Torku Jelifest

İş umudu leğen içerisindeki mis kutularında

  • Giriş Tarihi: 21.08.2015 11:00
  • Güncelleme Tarihi: 11:00
İş umudu leğen içerisindeki mis kutularında

Konya’nın Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı eğitim kurumlarında toplum yararına program çerçevesinde 4 ay süreyle çalışacak 50 personel çekilen noter kurası ile belirlendi.

Mutlu Akü

Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde, Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı eğitim kurumlarında İŞKUR’un toplum yararına program (TYP) kapsamında 4 ay süre ile görev alacak 50 personel çekilen noter kurası ile belli oldu. Kura sonucu asil ve yedek listeye giremeyen isimler ise, iş umudunu bir başka bahara bıraktı.
Her iki ilçedeki okullarda görev yapmak amacıyla İŞKUR Konya İl Müdürlüğü’ne çok sayıda başvuru oldu. Bu müracaatlar içerisinde başvuru şartlarını taşıdığı belirlenen 253 kişi, asil ve yedek listeye girebilme heyecanı yaşadı.
Başvuruların alınmasının ardından Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen noter çekilişine iştirak eden 4 ay süreyle devam edecek göreve talip olan büyük bölümü kadınlardan oluşan vatandaşlar, işe girebilmenin umudunu taşıdı. Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rüştü Beğendi ile Derebucak Milli Eğitim Müdürü Yahya Akkaya ve Şube Müdürü Yusuf Karabacak’ın da nezaret ettiği noter kura çekiminde İŞKUR yetkilileri, önce başvuru sahiplerini toplum yararına program hakkında bilgilendirdi, yöneltilen soruları cevaplandırdı. Ardından noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi, bir leğen içerisine konulan içerisinde müracaat sahiplerinin isimlerinin yer aldığı mis kutularıyla yapıldı. Okullarda çalışabilmek için müracaat eden işsizlerin kura çekilişine yanlarında gelen çocuklarının yanı sıra, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve basın mensupları da iştirak etti.
Kura çekimi sonunda Beyşehir’deki okullarda çalışacak 45 asil ile 45 yedek isim belirlendi. Ardından Derebucak ilçesindeki okulların personel ihtiyacı için 5 asil, 5 yedek isim için kura çekilişi yapıldı.
Kurada isimleri asil listede yer alanların 31 Aralık 2015 tarihine kadar 120 gün süreyle Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı eğitim kurumlarında hizmetli ve diğer kadrolarda asgari ücretli olarak iş imkanına kavuştu. İŞKUR İl Müdürlüğü, toplum yararına program kapsamında bu personelin çalıştıkları süre kadar maaşlarının ödenmesinin yanı sıra, sigorta primlerini de karşılayacak.> Yeni Meram >Konya > İş umudu leğen içerisindeki mis kutularında
HABER YORUMLARI