Torku Jelifest

İş adamlarından 1 milyonluk ‘öğrenme’ teklifi!

  • Giriş Tarihi: 31.08.2016 11:52
  • Güncelleme Tarihi: 11:54
İş adamlarından 1 milyonluk ‘öğrenme’ teklifi!

FETÖ'yle ilişkisini kesmeyen kripto iş adamlarının deşifre olup olmadıklarını öğrenmek için görevlilere servet teklif ettiği ortaya çıktı.

Mutlu Akü

Türkiye, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile topyekün mücadele ederken, son günlerde finans ayağına neşter vuruluyor. 17/25 Aralık sonrası FETÖ’yle irtibatını kesmeyen iş adamlarının rüşvet teklif ederek, listede olup olmadıklarını öğrenmeye çalıştıkları tespit edildi.

Akşam gazetesinden Murat Kelkitlioğlu, köşesinde işlediği konuyu şu sözlerle anlattı:

“O karanlık gece sonrası yani 15 temmuz işgal girişiminin püskürtülmesinin ardından başlatılan operasyonlarda, Pensilvanya’daki şarlatanın liderliğindeki FETÖ’yle bağlantılı herkes bir bir ortaya çıkıyor. TSK’dan tutun da emniyete, yargıya, finans ayağına, medyaya bürokrasiye kadar hemen hemen her birimde FETÖ temizliği yapılıyor. İstihbarat birimleri hummalı ve titiz bir çalışma yürütülüyor.

Özellikle örgütün finans baronlarına yönelik operasyonlarda, kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin gözaltına alınması iş dünyasını oldukça tedirgin etti. Birçok iş adamının, ‘Benim örgütle bağlantım var mı?’ telaşına düştüğünü öğrendim.

Kendinden ve ilişkilerinden şüphe eden bu işadamları, tanıdık bir polis müdürü, yargı mensubu, bürokrasi içerisinde etkin birilerine ulaşmaya çalışıyorlar. Niyetleri ‘FETÖ ile bağlantılı şirketler arasında kendi şirketleri var mı, yok mu’ bunu öğrenmek. Bu bilgi için kesenin ağzını da açmışlar. Soruşturmaları yürüten yetkililere, ‘ne kadar isterlerse vermeye hazırım’ diye haber yolluyorlarmış. Hatta, listede isimlerinin olup olmadığını öğrenmek için 1 milyon TL vermeye hazır işadamları varmış.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > İş adamlarından 1 milyonluk ‘öğrenme’ teklifi!
HABER YORUMLARI