Ruşeym Torku

İş Adamı Suda, Deneyim Paylaştı

  • Giriş Tarihi: 2.01.2014 15:29
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
İş Adamı Suda, Deneyim Paylaştı

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD) Konya Şubesi’nin tecrübe paylaşımı programına Konya’nın önemli iş adamlarından Şakir Suda katıldı.

Why Note!?

DERSİAD Konya Şube binasında düzenlenen programa katılan işadamı Şakir Suda, tecrübelerini iş adamlarıyla paylaştı. “Konya’ya çarıkla geldim” diyen Suda, Meram Sanayi yakınlarında küçük bir dükkanla başladığı ticaret hayatında birçok zorlukla karşılaştığını ancak yılmadan yoluna devam ettiğini söyledi. Suda, “Zeytin satarak başladığım bu işte Ortadoğu ülkelerine ihracat yapma amacıyla binlerce kilometre yol yapıp, hiçbir şey satmadan geri döndüğüm zamanlar oldu. Ancak daha sonra Konya’nın en çok ihracat yapan üçüncü firması olduk. Konya’da birçok alanda yeniliklere öncülük ettik. Özellikle bal ticaretinde önemli bir yerimiz olduğuna inanıyorum. Şimdi çocuklarımla beraber aynı disiplinle, dürüstlükle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Başarılı olmanın prensiplerini de anlatan işadamı Suda, “Dürüst ticaret yapmak, paylaşımcı olmak, hesabını iyi bilmek ve sosyal olmak bunların başında geliyor” diye konuştu.
Şakir Suda, 70 yaşına gelmesine rağmen hala hayalleri olduğunu, fırsat bulması halinde gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.
DERSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Abdülkadir Gök ve çok sayıda iş adamının katıldığı programın sonunda, Konya Şube Başkanı Numan Vural, Şakir Suda’ya isminin yazılı olduğu çini tabak hediye etti.> Yeni Meram >Arşiv > İş Adamı Suda, Deneyim Paylaştı
HABER YORUMLARI