Torku Jelifest

iPhone’un az bilinen özellikleri

  • Giriş Tarihi: 10.11.2015 20:03
  • Güncelleme Tarihi: 20:03
iPhone’un az bilinen özellikleri

iPhone kullanıcları gün geçtikçe artmakta. Peki iPhone’la neler yapabildiğinizi biliyor musunuz?

Bir çoğumuz iPhone’nun sahip olduğu özellikleri aktif olarak kullanmıyor ya da bilmiyoruz. iPhone az bilinen bu özellikleri bir çok cihaza göre bize daha kolay kullanım ve avantaj sunuyor. Bu yazımızda iPhone’un az bilinen bu özellikleri ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

 

İşte iPhone’un en az bilinen özellikleri:

Gönderilen mesajın okunup okunmadığını öğrenmek için iMessage uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajları Gönder” seçeneğini seçmek yeterli.

Ayarlar>Genel>Kısıtlamalar yolunu takip ederek uygulama içi satın almaları kapatabilirsiniz. Çocuklu aileler bunu muhakkak uygulamalı

Telefonunuzla fotoğraf çekmek istediğinde bunun için kulaklığınızdaki ses açma kapama tuşlarını kullanmanız yeterli.

Emoji klavyeyi ayarlarınıza ekleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar>Genel> Klayve>Emoji klavye ekle yapmanız yeterli.

Uçak modunda telefonunuzu daha hızlı şarj edebilirsiniz. Tabii bu yüzde yüzde geçerli bir yöntem değil.

iPhone’da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone’u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. Geri Al butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.

İstemediğiniz kişilerin telefonlarını kara listeye atabiliyor, bu kişilerden arama almıyorsunuz. Bunun için Ayarlar>Telefon>Engellenenler yolunu izlemelisiniz.

Touch ID, sadece parmağınız ile değil burnunuzlada telefonu açabilirsiniz.> Yeni Meram >Teknoloji > iPhone’un az bilinen özellikleri
HABER YORUMLARI