Torku Jelifest

iPhone SE özellik, çıkış tarihi ve fiyatı nedir? iPhone SE detayları

  • Giriş Tarihi: 12.04.2016 1:19
  • Güncelleme Tarihi: 1:19
iPhone SE özellik, çıkış tarihi ve fiyatı nedir? iPhone SE detayları

iPhone SE satışlarına başlandı! Uzun süredir iPhone SE ne zaman çıkacak sorusunun cevabı merak ediliyordu. Çıkış tarihi bilgisinin açıklanması ile gündemin ana konuları arasında girmeyi başaran iPhone SE hakkında birçok haber yapılmaya başlandı.

Mutlu Akü

iPhone SE özellikleri incelemesi ile çok konuşulan modellerden birisi olmayı başardı. Fiyatları ve özellikleri ile kendisinden bahsettiren ucuz iPhone modelinin kullanımına başlandı. En doğru iPhone SE incelemesi burada! Çok merak edilen iPhone SE fiyatı ve incelemesi…

iPHONE SE ÖZELLİKLERİ İNCELEMESİ VE FİYATI

Uzun süredir beklenen ve pek çokları tarafından ‘ucuz iPhone’ olarak da anılan iPhone SE geçtiğimiz hafta Cuma günü ülkemizde satışa sunuldu. Kasa yapısı olarak iPhone 5S ile arasında hiçbir farkı olmayan iPhone SE, eski kasaya yeni teknoloji uygulamış olması ile bazı eleştiri oklarının hedefine alında. Apple firması, son amiral gemisi olan iPhone 6 modellerinde kullandığı özelliklerin çoğunu iPhone SE modelinde kullanmaktan kaçınmamış. iPhone SE’de firmanın 6S modelinde de bulunan 4k video çekim özelliği yer alıyor. iPhone SE modelinde, 12 MP arka kamera konuçlandırılmış. Buna ek olarak iPhone SE, ‘Live Photos’ özelliğine de sahip olması ile de tercih ediliyor. Fakat telefonun kullanıcılarına göre, iPhone SE’nin en büyük eksikliği ön kamerası oluyor. 1,2 MP’den yana tercih yapan Apple firması, son çıkardığı telefonda 5 MP’lik kamera kullanmıştı. Fakat iPhone SE’de önceki modelden farklı olarak ön yüzünde flaşa yer verilmiş. Apple’ın ilk defa iPhone 6S’te yer verdiği 3D Touch sayesinde kullanıcılar, parmakları ile ekrana uyguladıkları farklı dokunuşlar sayesinde farklı komutlar verebiliyordu. Ancak çok sevilen bu özellik de iPhone SE’de yer almıyor. iPhone SE, kullanıcılarına, ekranı 3 kat daha parlak hale getiren ‘True Tone’ ve Retina Flash özellikleri ile düşük ışıkta bile net selfie görüntüleri vadediyor. Fakat iPhone SE, bu özelliklerine rağmen 1,2 MP’lik ön kamerası piyasadaki rakiplerinin çok gerisinde kalıyor. 4 inç’lik ekrana sahip olan iPhone SE’de 64 bit A9 işlemci ve M9 hareket yardımcı işlemci yer alıyor.

iPHONE SE NE KADAR HIZLI 1

23.8 x 58.6 x 7.6 mm boyutlarında olan iPhone SE, 1 GB RAM’e sahip. Bunun dışında Apple’ın mobil cihazlarda kullandığı en hızlı işlemcisi A9’a sahip olan cihaz, Apple’ın son amiral gemisi iPhone 6S’e yakın bir hıza sahip. Söz konusu modelle benzer boyutta olan ve 1560 mAh batarya bulunduran iPhone 5S’ye oranla daha büyük bir bataryaya sahip olan iPhone SE’de 1624 mAh batarya bulunuyor. iPhone 6S’te ise 1715 mAh batarya barındırılıyor. Ucuz iPhone modeli, boş bataryasını 2 saat içinde doldurabiliyor ve iPhone 6 modelinden daha uzun süre kullanım sağlıyor.

iPHONE SE FİYATLARI

iPhone SE, ABD’de 399 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini aldı. Ancak aynı ürün Türkiye pazarına 1999 TL ile giriş yaptı. iPhone SE’nin 16 GB’lık modeli Türkiye’de 1999 liraya 64 GB’lik modeli ise 2399 liraya satılıyor. diğer iPhone modellerine kıyasla daha uygu fiyatta olan iPhone SE’nin ucuz iPhone olarak isimlendirilmesinin sebebi de budur. Apple’ın son amiral gemisi iPhone 6S’nin Türkiye’de 3 bin 100 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı göz önüne alındığında, iPhone SE’nin fiyatını ve ucuz iPhone lakabını hak ettiğini söylemek mümkün.> Yeni Meram >Teknoloji > iPhone SE özellik, çıkış tarihi ve fiyatı nedir? iPhone SE detayları
HABER YORUMLARI