Torku Jelifest

iPhone SE görücüye çıktı – İşte yeni iPhone SE

  • Giriş Tarihi: 23.03.2016 8:05
  • Güncelleme Tarihi: 1:07
iPhone SE görücüye çıktı – İşte yeni iPhone SE

Apple yeni telefonu iPhone SE modeli ile görücüye çıktı. İşte sizlere Apple'ın yeni telefonu iPhone SE ve iPhone SE'nin teknik özellikleri...

iPhone SE ve iPad Pro ‘nun tanıtıldığı lansmanda Apple uzun zamandır konuşulan küçük ekranlı telefonunu görücüye çıkardı. İPhone SE ismini taşıyan bu modelin tanıtımı ile iPhone‘ların fiyatı 2 bin TL altına düştü!

Yeni iPhone düşük fiyatıyla piyasaya sunulsa da bilindiği üzere Türkiye’de diğer ülkelere oranla çok daha fazla. iPhone SE diğer iPhone modellerinden donanımsal olarak çok da fazla geri kalmıyor. Yeni model iPhone SE 4 inçlik bir ekran ile dikkat çekiyor. Bu boyut aşağı yukarı iPhone 4’ün ekran boyutu kadar. Apple yeni modeli iPhone SE ile bir nevi eski iPhone modellerine dönüş yapmış.

iPhone SE, 12 megapiksel arka kamera özelliğine sahip. İphone SE’ni en belirgin özelliği ise ön yüzündeki kamerada flaş bulunması. Apple yeni ürününde selfie çekilirken loş ortamda kaliteli görüntü almayı hedeflemiş. 

4K video çekimi yapabilen iPhone SE, LTE teknolojisi ile ülkemizde çok yakında çıkacak olan 4.5G teknolojisi ile uyum sağlıyor. 

iphone se

Yeni iPhone 24 mart tarihinde ön satışa çıkacak. 31 Mart tarihinde ise doğrudan satış ile meraklıları ile buluşacak iPhone SE, ilk etapta 110 ülkede satışa sunulacak.

Yeni iPhone SE iki model olarak piyasaya çıkacak. iPhone SE 16 GB ve iPhone SE 64 GB olmak üzere iki modelin fiyatları  sırasıyla 399 dolar ve 499 dolar olacak.

Amerika’da yaşayanlar Apple’ın bu yeni ürününü 2 yıl kontrat yaparak ücretsiz alabilecekler.

iphone se kıyas

iPhone SE Türkiye Satış Fiyatı

iPhone SE 16 GB modeli Türkiye’de 1999 TL, iPhone SE 64 GB modeli ise 2399 TL olarak satılacak ve Nisan ayı itibariyle Türkiye’de olacak.

Yeni iPhone ile iPhone 6s arasında donanımsal özelliklere baktığımızda ciddi bir fark olmadığını görüyoruz. Arka kameraların aynı kalitede çekim yapıyor olması, iPhone 5SE ve iPhone 6S’de A9 işlemci kullanıyor olması ve daha bir çok özelliğin ortak olması fiyat performans açısından kullanıcıya yeni iPhone’u tercih ettirebilir.

Kısacası Apple yeni telefonunda iPhone 5S ile iPhone 6 karşımı bir model çıkarmış. Tasarımsal ve bazı donanımsal özellikerde iPhone 6 ve iPhone 6S’den esinlenmiş, geri kalan noktalarda ise iPhone 5S’den esinlenmiş. Fakat yeni model, iPhone 5S’ten iki kat daha hızlı olduğu iddia edilen CPU ve GPU olarak da 3 kat daha güçlü olan donanıma sahip.

Yeni iPhoneSE modelindeki SE ne anlama geliyor?> Yeni Meram >Teknoloji > iPhone SE görücüye çıktı – İşte yeni iPhone SE
HABER YORUMLARI